- Ce Belgesi Nasıl Alınır Paylaş

CE İşareti Nasıl Alınır?

Ce işareti nasıl alınır? konusunda bir takım prosedürlere bağlı olarak gerçekleşir. Bilindiği gibi ce işareti, Avrupa Birliğï’nin belirli ürün sınıflarında yer alan ürünlerin Avrupa pazarında serbest şekilde dolaşımı adına ürünlere uygulanan teknik standartlara ve bunu ifade eden belgeye denir. CE işaret bilinen diğer ismi olan ce belgesi veya ce sertifikasını İzmir ce belgesi danışmanlık ofisi Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzdan alabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmetlerimizi ce işareti İstanbul, ce işareti  Ankara, ce işareti Bursa, ce işareti Konya, ce işareti Eskişehir, ce işareti Adana, ce işareti Antalya, ce işareti Kayseri v.s. gibi şehirlerimizde de yer alan ofislerimizden de kaliteli hizmetler alabilirsiniz.

CE belgesi nasıl alınır? konusunda kurumların aşağıdaki ce belgesi prosedürlere uygun şekilde hareket etmesi gerekmektedir.

1. Adım
» Ürünün açıklanması
» Ürünün hangi direktifler dahilinde yer aldığının belirlenmesi 
» Standartları var mı? 
» Ürün standartlara uygun mu?  
» Milli standartlara uygun mu? 
» Görevli firmanın müdahalesine gerek var mı?

 

2. Adım
» Kalite sistemine ihtiyacı var mı? 
» Gerçekleştirilecek Avrupa direktifleri ve Harmonize Avrupa standartları belirli mi?

 

3. Adım
» Teknik dokümanlar
» EU Model Tip Sertifikası
» İmalatçının uygunluk deklarasyonu

 

4. Adım  
»CE işaretinin ürüne basılması ( Görevli firma numarasıyla yada numara olmadan )

 

5. Adım
» Kalite yönetim sistemi dahilinde ürünün analiz edilmesi

 

6. Adım
» Ürünün çıkacak yeni standartlara yada değişikliklere uygun şekilde doğrulanmasıyla SİSTEM KALİTE  tarafından gerçekleştirilerek belgeye sahip olunur.

 

Ürünlerinize CE belgesi veya işareti için SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak, çeşitli  test ve muayene danışmanlık hizmetleri gibi teknik hizmetler de sunmaktayız.Bu kapsamda Ürünlerinize CE belgesi veya işareti hususunda daha ayrıntı bilgi sahibi olmak için, SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak tecrübeli yönetici ve personellerimiz ile her zaman yanınızdayız.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.