- Ambalaj Atıkları Yönetimi Eğitimi Paylaş

Ambalaj Atıkları Yönetimi Eğitimi

Ambalaj Atıkları Yönetimi Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler

 

Ambalaj atıkları yönetimi eğitimi konusunda çöp yada atık, kullanımının gerçekleşmesinin ardından işe yaramayan objelere verilen isimdir. İnsanların olduğu yerlerde (okul, ev, iş vs.) katı atıklar meydana gelir. Katı atıklar, içeriklerine göre ve meydana geldikleri  alanlara göre 2 sınıfa ayrılır. 
Günlük yaşantımızda kullanımı gerçekleşen ürünlerin boş ambalajları, kağıt- karton, metal, cam, plastik ambalaj atıklarını meydana getirirler. 

 

Ambalaj türlerinin hepsi farklı finansal önemlere sahiptir ve her ambalaj türünün atığı da o derecede önemlidir. Satış ambalajları, nakliye ambalajları ve dış ambalajlar ambalaj ve ambalaj atıkları inceleme yönetmeliği göre ayrı olarak toplanmalı ve geri kazanılmalıdır. Oluşan ambalaj atıklarının geriye kazanılabilmesi için, çöpe atılmaması ve biriktirilmesi gerekir. Türkiye’de her kişi bir günde ortalama olarak 1 kg. katı atık meydana getirmektedir. Bu katı atıklar büyük oranını ise gıda atıkları oluşturmaktadır. 

 

Ambalaj Atıkları Yönetimi Eğitimi İçeriği
» Türkiye'de ambalaj atıkları yönetimi
» Atıkların toplanması-koordine edilmesi-gözlenmesi
» Ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliği
» Kurum ve firmaların yasal görevleri,
» Faaliyetler ve Örnekle   
           » Yerel yönetim faaliyetleri
           » Lisanslı kuruluşların faaliyetleri
           » Bakanlık tarafından görevlendirilmiş kuruluş faaliyetler
»  Genel analiz etme 

 

Ambalaj Atıkları Yönetimi Eğitimi Süresi
SİSTEM KALİTE belgelendirme kuruluşu olarak tarafımızdan ambalaj atıkları yönetim eğitimi 1 gün olarak belirlenmiştir. Ambalaj atıkları yönetim eğitimine belirlenen 1 günlük süre ambalaj atıkları yönetim eğitimine katılacak kişi adedine göre değişiklik gösterebilir.

 

Ambalaj Atıkları Yönetimi Eğitimine Kimler Katılabilir
Uygulama esnasında ambalaj atığı meydana getiren kurum ve firmalarda çalışan teknik personellerin hepsi ile yerel yönetimlerde bulunan teknik personel.  

 

Ambalaj Atıkları Yönetimi Eğitimi Sertifikası
Kurs bitiminde kursa katılan kursiyerler ambalaj atıkları yönetim eğitimi sertifikasına (katılım sertifikası) sahip olacaktır.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.