- NDT İçin İşletmenin Uygulayacağı Prosedürler Paylaş

NDT için işletmenin uygulayacağı prosedürler hakkında  test ettirilecek malzeme Sistem Kalite Belgelendirme ve danışmanlık kuruluşumuza getirmeden önce, telefon yada faks yazısı ile isteğini bildirir, tahribatsız testin gerçekleşeceği  malzeme hakkında bilgiler sunarız.

 

Muayene İsteğini Telefon Yoluyla iletme
Müşteri isteğini telefonla bildirir ise tahribatsız test uzmanı, telefon bilgisini yeterli bulduğu durumda muayenesi gerçekleşecek malzemenin muayene zamanını ve ücretini müşteriye telefonla iletiriz.

 

Muayene İsteğini Faks Yoluyla iletme
Müşteri isteğini faks yoluyla bildirip faks yazısındaki bilgiler yeterli düzeyde ise, muayene zamanı ve ücret bilgileri müşterinin isteğine uygun olarak telefon ile alakalı müdür yardımcısının imzası bulunan resmi yazı ile müşteriye iletiriz.

 

Muayene İsteği Telefon Yada Faks Yeterli Değilse
» Telefon yada faksla gelen yazılı bilgiler yeterli düzeyde değil ise, müşteriden malzemeyi SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak merkezimize getirmelerini isteriz ve malzeme üzerinde direk analiz gerçekleştirilerek muayene bilgileri müşteriye aktarırız.

 

» Muayenede anlaşma sağlanırsa, müşteriden muayene ile alakalı bir istek yazısı, SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak hesabımıza ödediği muayene masrafının dekontu ile iso endüstri birimi’ne başvurması isteriz.

 

» Müşteri, başvurusunu dilekçe ve dekontu ile SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşumuza kayıt veya kabul bölümüne gerçekleştirdikten sonra başvuru numarası (barkod) alır daha sonra muayenesi gerçekleşecek malzemeyi SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşumuza getirirler. Malzeme endüstri birimi çalışanları tarafından teslim alınır. Örneklerin teslim alındığına dair müşteriye bir belge sunarız.

 

» Muayene, merkez dışında müşterinin istekte bulunduğu yerde gerçekleşecekse gerektiğinde NDT uzmanları, yerinde analiz yaparak malzemeyi inceler ve muayene koşulları hakkında müşteriye sözlü bilgi verir. Yerinde incelemeye ihtiyaç duyulmuyorsa, müşteriden, muayene isteği yazısı ve SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşumuzun hesabına ödediği muayene masrafının dekontu ile kayıt veya kabul bölümüne başvurmalarını isteriz.

 

» Karşılıklı anlaşmadan ardında müşteri tarafından değişiklik taleb edilirse, bu talep yazılı olarak alırız.

 

» Değişiklik talebi SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak tarafımıza gelirse müşteri ile görüşülerek anlaşmaya varırız. Gerçekleşecek değişiklik için müşterinin yazılı onayı talep ederez.

 

» Merkezde veya merkez dışında gerçekleşecek muayenelerin raporları müşteriler kayıt veya kabul bölümünden teslim alırlar. Müşterinin talebi doğrultusunda, raporlar müşteriye posta yada kargo yoluylada ulaştırırız.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.