- Helal Belgesi Nasıl Alınır? Paylaş

Helal Belgesi Nasıl Alınır?

Helal belgesi nasıl alınır? belgenin alınması için firmanızın tüm ham madde ve katkı maddelerinin helal hallerinin onaylı olması gerekmektedir.

Günümüzde Türkiye’de Helal ürün belgelendirme Sistem Kalite Uluslar arası belgelendirme kuruluşumuza danışmanlığında gerçekleştirilmektedir.

Helal Belgesi, İslami hükümlere uygun şekilde hazırlanan ürünlere alınan bir belgedir. Helal Belgesi açısından süreç ham madde sürecinden başlar. Ürünün ham maddesinden başlayarak mamul sürecinde kadar tüm proseslerinin, ürün bileşiminde yer alan maddeler ile katkı maddelerinin hem menşei imalat şekli ve yolları hemde ürün akışı sağlama kaynağı doğrultusunda İslami şartlara ve tüketici gerekliliklerine uygun bulunması gerekiyor. Bu durumun yanında üretilen ürünlerin paketlemesinde kullanılan malzemelerin ve depolama koşullarının insani gereklilikerine ve İslami koşullarıa uygun olması koşulu aranıyor. İyi hijyen uygulamaları, İyi üretim uygulamaları ile HACCP koşullarını da karşılanması gerekiyor.

Belgenin Alımı Süreci İse;

  • Helal bir yapı inşa etmiş ve faal durumda  ve sürdürüyor olmanız gereklidir.
  • Sonraki süreçte Sistem Kalite belgelendirme şirketimize başvuru da bulunması
  • Sözleşmenin imzalanması,
  • Belgelendirme için kurumda inceleme yapılması, 
  • İnceleme neticesinde Helal Belgesinin kuruma takdim edilmesi
  • Kurumun Helal Logosunu ve belgesini faaline başlaması. 

Sistem Kalite belgelendirme kuruluşu olarak, yaptığı işin müşteriye sunulan hizmete katacağı değeri, işini ve sorumluluklarını farkında alan, çözüm üreten, takım çalışmasını etkin şekilde uygulayan bir firma olarak İzmir Helal belgesi, İstanbul Helal belgesi, Ankara Helal belgesi, Bursa Helal belgesi, Adana Helal belgesi, Eskişehir Helal belgesi, Konya Helal belgesi, Antalya Helal belgesi, Kayseri Helal belgesi danışmanlık ofislerimiz mevcuttur. Amacımız sizlerin gelişimine katkı sağlamaktır. 

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.