- BAĞIMSIZLIK VE TARAFSIZLIK İLKEMİZ Paylaş

Sistem Kalite Şirketimiz;
Hizmetlerimiz, kaynaklarımız ve altyapımız kapsamında Türkiye Cumhuriyeti ülke sınırları kapsamında tarafsız ve bağımsız şekilde herhangi bir fark gözetmeksizin, akreditasyon çerçevesi ve standartları, süreçleri kapsamında, talepte bulunan tüm alakalı kesime eşit hizmet sunmaktayız.

Sistem Kalite Şirketimiz; 
Uygunluk değerlendirme yapımız ve yönetimimiz ile, muayene ve belgelendirme hizmetlerimizi sunarken bağımsızlık ve tarafsızlık prensiplerimize zarar verecek hiçbir faaliyette yer almamaktayız.
Sistem Kalite Şirketimiz; 

Yürürlükte yer alan akreditasyon standartlarına uygun şekilde oluşturduğumuz yönetim sistemimiz; Tarafsız, bağımsız, eşit faaliyetimizi ve sürekli yenilemeyi taahhüt etmekteyiz.

Sistem Kalite Şirketimiz; 
Uygunluk değerlendirme hizmetlerimizi sunarken, şirket olarak bağımsızlık ve yansızlık ilkesinin öneminin farkında olarak, ihtimali olan çıkar çatışmalarını önlemekte yada bu çatışmaları kabul edilebilir düzeye çekmek adına analizlerimizi gerçekleşmekteyiz.

Sistem Kalite Şirketimiz; 
Bağımsızlığını sağlamamak adına tetkik hizmetleri ile belge maliyetlerini birbirinden ayıran bir ücret politikamız bulunmaktadır. Belgelendirme başvurusu yapan her işletmeye test hizmeti vermekteyiz. Testlerin ardından belgelendirme ile taçlandırılması sadece ve sadece söz konusu standartlarda yer alan uygunluk durumunu tespit etmemize bağlıdır. Belgelendirmeye hakkı elde eden her işletme belgeye sahip olur, ilgili koşulları tam anlamı ile karşılamadığı test sonuçları ile ortaya çıkan işletmeler yalnıza tetkik ücreti öder. Tetkik ve Belgelendirme aşamaları birbiri ile iç içedir; lakin bağımsız aşamalar şeklinde algılanmaktadır.

Sistem Kalite Şirketimiz; 
Kanunlar uyarınca bilgi ve belge talep etmeye yetkili mercilere ve kişiler hukuki anlamda temin edilmesi gereken bilgi ve belgeler haricinde , müşterilere yönelik her çeşit bilgi ve belgeleri gizli tutmak ile birlikte, bu durum için tetkikçilerimiz, ofis personelimiz ve diğer tedarikçileri gizlilik ilkelerine bağlı kalacaklarını taahhüt ettirmiş bulunmaktayız.

Sistem Kalite Şirketimiz; 
Bağımsızlık ve yansızlığının riske düştüğünü saptadığımız alanlarda belgelendirme işleminde bulunmamaktayız. 

Sistem Kalite Şirketimiz; 
Bağımsızlık ve yansızlığı yönetmek adına burada verilen örneklerde potansiyel çıkar çatışmalarını yönetmek adına analizlerde bulunmakta ve devamlı olarak denetim yapmaktayız.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.