- UkrSEPRO Yangın belgesi Paylaş

UkrSEPRO Yangın belgesi

UkrSEPRO Yangın belgesi ürünlerin, Ukrayna yangın şartlarına uygunluk durumunu ispatlamaktadır. Yangın şartlarına uygunluk belgesini hizmetlerin ve ürünlerin Ukrayna yangın normlarına uygunluğunu kanıtlamak için Ukrayna İç İşleri Bakanlığına bağlı MNS yangın birimleri nezdinde temin edilmektedir. Yangın belgesi belgelendirme merkezleri kesin bir suret ile MNS nezdinde yetkilendirilmiş olması gerekmektedir. Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuz Ukrayna temsilcilik ofisimiz MNS tarafından yetkilendirilmiş olmamız ile birlikte bu belgeyi siz değerli kuruluşlarımıza temin etmekteyiz. Yangın belgesi belirli ürünler adına sahip olunması zorunlu olmasının yanı sıra bu belge talep üzerine de alınabilmektedir.

UkrSEPRO Yangın belgesi süreleri ve türleri alt kısımda yer almaktadır.

Yangın belgesi süre bakımından UkrSEPRO belgesi gibi 3 türü bulunmaktadır.

1.Bir seferlik, proje ve parti türünde Ukrayna Yangın belgesi 

Belirli bir proje için, dış ülkeler satılacak ürünlere, bir seferlik (belirli parti yada kontrat şeklinde ürünler adına). Bu şekildeki hususlarda Ukrayna devletinde belirli bir alıcı bulunmalıdır, Yangın belgesini üretici yada satıcı kuruluşun kendi için satın alabilmesinin yanı sıra Ukrayna sınırları için yer alan alıcı firma da alım anlaşması yada faturaları göstererek kendi için alımda bulunabilir. Bu tarz yangın belgelerini yalnızca Belgede ismi olan kuruluşlar uygulayabilir. Proje türünde temin edilen Yangın belgeleri yalnızca belirli proje adına ulaştırılan ürünlere geçerli olmak ile birlikte projenin sona ermesi ile  geçerliği de tamamlanmaktadır. Bir seferlik, parti türünde ki Yangın belgeleri de gerçekleştirilen ihracatın ardından geçerliliği sona ermektedir.

2. Bir senelik seri üretim Ukrayna Yangın belgesi

Zorunlu Yangın belgesi üretici kuruluş için temin edilmektedir. Bir senelik seri üretim belgesinde, Ukrayna da belirli alıcının yer alması koşulu bulunmamaktadır. 1 senelik belgenin geçerlilik süresi boyunca Ukrayna devletinde yer alan tüm alıcı kişiye ve Ukrayna bölgelerin tümüne üretici firma ürünlerinin satışını yapabilmekte ve gönderebilmektedir. 

3. Üç yıllık seri üretim Ukrayna Yangın belgesi

Üç senelik seri üretim Yangın belgesinde de Ukrayna devletinde belirli alıcının olması koşulu bulunmamaktadır. Yangın belgesi üretici kuruluş için temin edilmektedir. Belge 3 sene geçerli olmak ile birlikte bu süre boyunca üretici ürünlerini, Ukrayna devletinde yer alan alıcıların tümüne ve Ukrayna tüm bölgelerine satabilmek ile birlikte gönderebilmektedir. 3 senelik Yangın belgesi temin edilmesi adına Ukrayna’da  yer alan Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı şirketimizin temsilcilik ofisi uzmanlarımız üretici kuruluşun üretim alanının analizinde bulunacaktır. Belirli ürünlere 3 senelik yangın belgesi vermemizin yanı sıra uzmanlarımız her sene üretim alanlarınızın denetiminde bulunacaktır. 

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.