- Diyarbakır Danışmanlık Hizmetleri Paylaş

 ‘‘ Danışmanlık hizmetleri: Bir kuruluş yada bir şahsa, uzman olduğu konu ile alakalı olarak kuruluşun yada şahsın yönlendirebilmesini sağlayabilmesi için verdiği bilgilendirme görevine denir. ’’

Diyarbakır danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite uluslar arası belgelendirme kuruluşu olarak 1999’dan beri günümüze kadar bir fiil aktif faaliyette bulunarak siz değerli ve bizim için bir o kadar öneme sahip olan müşterilerimiz adına verimli ve kaliteli bir hizmet sunabilmeyi kendimize bir vizyon edindik. Sunduğumuz hizmetlerimiz kapsamında, siz değerli kuruluşlara bilmedikleriniz hakkında bilgilendirme hizmeti vermekteyiz. Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzun konusunda profesyonel mühendislerimiz ve baş denetçilerimiz ile, kaliteli yönetici ve personellerimiz ile sizlere sunacağımız danışmanlık hizmetlerimiz adına ihtiyacınızı karşılayacağımız gereken bilgi birikimine ve alt yapıya sahip bulunmaktayız. Uzman ekiplerimizin ve konusunda profesyonel mühendislerimizin yılların verdiği tecrübesi ve geniş bilgi birikimleri ile deneyimli dev kadromuzda yer alan güler yüzlü, içten ve işinde uzman yönetici ve personellerimiz ile sizlere tam istediğiniz şekilde kaliteli ve verimli bir hizmet vermekteyiz. 

Profesyonel anlamda Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı şirketi olarak sunduğumuz Danışmanlık hizmetlerinin önemi burada anlaşılmaktadır. Hedeflerinizi gerçekleştirmek isteyebilir veya ülkeler arası iş hayatında söz sahibi olmayı isteyebilirsiniz. Bu hedefleriniz karşısında kuruluşumuzun yönetim felsefesi, sizlerin bu hedeflerinize nail olabilmeniz yada  işletmenizin kötü bir gidişatına dur demenizi vesile olmak ve ileri bir pozisyona yer alabilmeniz açısından izlemeniz gereken yollar hakkında danışmanlık hizmetleri vermektir

İso Belgesi Ve Kalite Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri 

Kalite Belgelendirme

Ürünlere ve hizmetlere ilişkin müşterileri gereksinimleri ve farklılıkları bakımından sistemlerin prosedürlere göre doğrulanmasıdır.

Diyarbakır danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite uluslar arası belgelendirme kuruluşumuz Kalite Belgelendirmeleri kapsamında siz değerli firmalarımıza ilgili prosedürler ve standart kapsamında belgelendirme ve test danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz. İşletmelerinizde, ilgili standartlara hakim mühendislerimiz ve baş denetçilerimizin uygulayacağı gerekli tetkiklerin olumlu sonuçlanması durumunda ihtiyaç duyduğunuz kalite belgelerini kuruluşumuzdan temin edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Sistem Kalite uluslar arası belgelendirme kuruluşumuza müracaat etmeniz. Belgelendirme kuruluşumuzun sizlere sunduğu Kalite Belgelendirme kapsamındaki kalite belgeleri şunlardır;

Rohs Belgesi

Faaliyeti sınırlanmış veya kullanımı men edilmiş elektrikli cihazların varlığına belirlenmiş incelemeler neticesinde düzenlenen bir belgelendirmedir.

Sistem Kalite uluslar arası belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzdan cihazlarınıza Rohs Belgesi temin edebilmeniz için prosedürler ve standartlar gereği ilk önce belgelendirme kuruluşumuza başvuruda bulunmalısınız. Kuruluşumuz bünyesinde Rohs standardı konusuna hakim mühendislerimiz ve uzman tetkikçilerimiz tarafından gerekli standartlar ve prosedürlere doğrultusunda cihazlarınıza bir takım analizler yapılacaktır. Bu analiz sonuçlarından başarılı bir netice elde etmenizin durumunda kuruluşumuzdan cihazlarınızın piyasa sürülmesi ve kullanımı konusunda çevre ve insanlara zarar vermediğini beyan eden Rohs Belgesi temin edebilirsiniz.

İso Belgesi Ve Sistem Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Diyarbakır danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite uluslar arası belgelendirme kuruluşumuz İso Belgesi ve Sistem Belgelendirme çerçevesinde hizmetler vermekteyiz. Kuruluşumuzun gerekli prosedürler ve standartlar kapsamında yapacağı incelemelerin ardından olumlu sonuç doğrultusunda elde edebileceğiniz Sistem Belgelendirme ile, tüketicilerinize kalite bir yönetim sunduğunuzun yanında hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtı anlamı taşımaktadır. Sizlere Sistem Belgelendirme hizmetlerimiz kapsamında sunduğumuz Sistem belgelendirme çeşitlerimiz şunlardır;

İso 9001

Ülkeler arası akretide tarafından hazırlanan Kalite yönetimidir. Bu sistem kurumsal bir işletme olmanın pusulasıdır. 

En yaygın kullanılan sistem belgesi olan İso 9001 alabilmek için prosedürler gereği ilk önce kalite el kitabındaki tüm koşulları uygulamalısınız. Uluslar arası Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuz bünyemizde görevli İso 9001 uzmanı baş denetçi ekibimiz tarafından şirketinizin ilgili bölümlerinin her birinin tüm belgeleri ve dokümanlarının incelemesi gerçekleştirilir. Ekibimizin yaptığı denetimler akabinde Kalite standartları şartlarının tedarik ettiğinizi belirlememizin ardından kuruluşumuzdan bu belgeyi temin edebilirsiniz.

İso 10002

Müşteri  şikayetlerini daha etkin ve daha verimli yöneteceğiniz araçlarını tanımlayan, müşterilerinizin verdiğiniz hizmetten memnun kalmasını sağlayan yönetim sistemidir.

Sistem Kalite uluslar arası belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzun İso 10002 standardı uzmanı baş denetçi ekibimizin kuruluşunuzun ilgili departmanlarının belge ve dokümanlarını analiz ederek İso 10002 koşullara uygunluğunuz analiz edilecektir. Gerçekleştireceğimiz bu analizlerimiz doğrultusunda vereceğimiz olumlu rapor itibari ile Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuz tarafından İso 10002 Belgesi ile belgelendirilirsiniz.

18001 Ohsas

İngiliz standartları enstitüsü’nce geliştirilen iş sağlığı ve güvenliği standardına verilen addır. 

İşletmenize adına iş güvenliği kapsamında 18001 Ohsas alabilmek için standart ve prosedürler gereği bir belgelendirme kuruluşu olarak Sistem Kalite ofisimize başvuruda bulunmalısınız. Sistem Kalite Ofisimizin 18001 Ohsas standardı uzmanı ve deneyim sahibi ekibimiz ulusal ve ülkeler arası mevzuatlara uygunluk koşulları doğrultusunda ilgili analizlerde ve tetkikler de bulunacaklardır. Tetkikler bitiminde hazırlan raporda uyumluk koşullarını karşıladığınız belirlenirse belgeyi kuruluşumuzda alabilirsiniz.

İso 14001

Ürün ve hizmetler için hazırlanan uygulama sahanızdaki faaliyetlerinizin, çevrenize karşı olumsuz etkide bulunmadan etkilerini kontrol altına alarak çevrenize katkılarda bulunmanız adına geliştirilmiş kalite yönetim standardına denir.

Gönüllülük esasına dayalı alınan İso 14001 kuruluşumuzdan talep etmeniz üzerine standardı karşıladığınız takdirle Sistem Kalite kuruluşumuzdan sahip olabilirsiniz.  Bu belge için Sistem Kalite kuruluşumuzun İso 14001 standardı uzmanı baş denetçilerimizden kurulu ekibimiz, kuruluşunuzda ve çevresel etkileri üzerine bir risk değerlendirmesinde bulunarak bir rapor oluşturulacaktır. Raporda elde edilen verilerin sonucunda standart şartlarına uygun bulunmanız durumunda kuruluşumuz tarafından belgeye sahip olacaksınız.

Uluslar arası belgelendirme kuruluşu Sistem Kalite olarak bu belgelerin yanı sıra İso 22716, İso 50001, İso 29001, İso 20000, İso 16949,  İso 16001, İso 18513, İso 13485, Pefc sistem belgelendirmelerini de vermekteyiz.

İso Belgesi Ve Gıda Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Gıda Belgelendirme

Gıdalar üretilirken ülke veya uluslar arası belirli prosedürlere bağlı kalındığını belgelendiren işlemdir.

Diyarbakır danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite olarak, İso Belgesi, Gıda Belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri doğrultusunda hizmetler vermekteyiz. Siz önemli gıda imalatçılarımızı kuruluşumuzdan gerekli standartları karşılamanız akabinde temin edebileceğiniz gıda belgelendirme ile tüketicilerinize kalite bir yönetim sunduğunuzun yanında hizmet kalitenizi yükselttiğinizi belgeleyebilirsiniz. gıda Belgelendirme kapsamında verdiğimiz İso belgesi ve gıda belgeleri hizmetlerimiz şunlardır;

İso 22000

Gıda üretimi çerçevesinde faaliyette bulunan gıda imalatçılarımızın üretiminde bulunduğu besin maddelerinin tüketiciler yönünden sağlıklı ve kaliteli ürünler imal ettiğinizi belgeleyen gıda güvenliği standardıdır.

Sistem Kalite kuruluşu olarak gıda ürünleri çerçevesinde faaliyette bulunan gıda imalatçılarımıza İso 22000 standardı kapsamında danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. İso 22000 standardı uzmanı baç denetçilerimiz ve gıda mühendislerimiz, işletmenizde gerçekleştireceğimiz tetkiklerde olumlu sonuç almanız durumda bu belge kuruluşumuz tarafından alabilirsiniz.

Helal Belgesi

Gıda ürünleri ve besin maddelerinin İslamiyet koşullarına göre hazırlandığına  dair alınan bir belgedir.

İslami kurallara çerçevesinde hizmet sunduğunuzu belirtmeniz adına alacağınız Helal Belgesi için Sistem Kalite kuruluşumuza müracaat edebilirsiniz. Müracaatınızın ardından kuruluşumuzun helal belgesi uzmanı baş denetçi ve gıda mühendislerimiz, işletmenizde ve ürünlerinizde helal standardı kapsamında tetkik ve analizlerde bulunacaklardır. Bu analizlerde olumlu bir sonuç almanız durumunda bu belgeyi kuruluşumuzdan temin edebilirsiniz.

İfs Belgesi

Gıda, besin maddesi ve bunların imalat süreçlerinin güvenliğini ve kalitesini belgeleyen ülkeler arası gıda güvenliği belgesidir. 

Gıda ürünlerine uluslar arası anlamda İfs Belgesi tedarik edebilmeniz açısından prosedürlerde belirtildiği gibi önce Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaat edebilirsiniz. İfs standardı uzmanı gıda mühendislerimiz ve baş denetçilerimiz işletmenize ve ürünlerinize ifs standardına bağlı olarak tetkik ve analizlerde bulunacaklar. Analizlerin olumlu sonuçlanması durumunda işletmeniz Sistem Kalite kuruluşumuz tarafından belgeyi temin edebilirsiniz.

Brc Belgesi

İngiliz perakendeci kuruluş birliğinin oluşturduğu gıda güvenliği şartlarının gerçekleştirilmesi ile verilen belgedir.

Bir gıda belgesi olan Brc Belgesi, Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuz bünyesindeki Brc standardı uzmanı baş denetçilerimiz ve gıda mühendislerimiz gıda işletmenizde standart ve prosedürler doğrultusunda incelemelerde bulunacaktır. Bu incelemeler sırasında işletmenizin Brc standardı şartları ve prosedürleri kapsamında uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrollerimizin ardından denetçilerimiz tarafından hazırlanacak raporun olumlu bulunması durumunda kuruluşunuza Brc Belgesi verilmektedir.

Haccp Belgesi

Güvenilir gıdaların tüketicilere arz edilmesi konusunda, tertipli işleyen bir düzenin oluşturulması ve koruma altına alınması esaslı gıda güvenliği belgesidir.

Uluslar arası Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzun haccp standardı uzmanı baş denetçi ve gıda mühendislerimiz haccp standardı ve prosedürleri çerçevesinde kuruluşunuza uygunluk analizleri ve tetkikler ile risk analizi gerçekleştirilecektir. Analizlerin ardından hazırlanacak haccp denetim sonucu raporunun olumlu neticelenmesi ile beraber kuruluşumuzdan işletmenize Haccp belgesi verilecektir.

Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzun sizlere sunduğu bu belgelerin yanı sıra Fssc 22000, Kosher, İyi Tarım Uygulamaları, Pas 220, Brc Consumer Products, Globalgap, Hijyen, Organik Tarım, Sqf belgelerinin de belgelendirme ve danışmanlık hizmetlerini de vermekteyiz.

İso Belgesi Ve Ürün Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Ürün Belgelendirme; İmal edilen cihazların standartlar ve normlar ilkelerine uygunluk Diyarbakır danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı şirketimiz 1999 yılında günümüze kadar siz müşterilerimize kaliteli bir hizmette bulunabilmeyi kendimize bir hedef belirledik. Belgelendirme kuruluşumuz ürünlerinize gerekli Iso belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Kuruluş olarak ürünlerine sunduğumuzun Ürün belgelendirme ve test danışmanlığı hizmetlerimiz şunlardır;

Tse Belgesi

Ürün veya cihazların Türk Standartlarına uygun şekilde üretildiğini ifade eden bir belgedir.

Ürün belgelendirme doğrultusunda ürünlerinize Tse belgesi alabilmeniz için ilk başta prosedürler gereği Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzla irtibata geçerek müracaatta bulunmalısınız. Tse standardı uzmanı denetçilerimiz ve mühendislerimizin ilgili prosedür ve standartlar gereği tetkik ve analizler gerçekleştireceklerdir. Yapılan analizler sonucunda denetim raporu oluşturacaktır Denetim raporunun olumlu sonuçlaması durumunda kuruluşumuzdan Tse Belgesi alabilirsiniz. 

CE Belgesi veya İşareti

Ürünlerin veya cihazların gerçekleşen incelemeler sonucunda avrupa standartlara uygun şekilde üretildiğini belirten belgeye denir. 

İşletmenizde ürettiğiniz cihaz veya ürünlerinize ce belgesi tedarik edebilmesi açısında şartlar gereği ilk önce Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza iletişime geçmelisiniz. Ce konusu uzmanı baş denetçilerimiz, standart ve prosedürlere bağlı kalarak ürünlerinizde gereken incelemelerde gerçekleştireceklerdir. İncelemeler neticesinde ce denetim raporunun olumlu bulunması ile birlikte belgeye kuruluşumuz tarafından sahip olabilirsiniz.

Gmp Belgesi (Kozmetikte İyi Uygulamalar)

Ürünlerin imal edilmesi gereken şartlar hakkında rehberlik eden uluslar arası standarttır.

Belgelendirme kuruluşumuz Sistem Kalite’mizin Gmp standardı uzmanı denetçilerimiz ve mühendislerimiz ilgili standart ve prosedürleri gereği ürünlerinize ve kuruluşunuza incelemeler gerçekleştirecektir. İncelemeler doğrultusunda oluşturulacak Gmp denetim raporunun olumlu şekilde sonuçlanması durumunda kuruluşumuz tarafından ürünlerinize Gmp Belgesi alabilirsiniz.

CCC Belgesi veya İşareti

Çin pazarına ihraç edilecek ürünler için alınması gereken zorunlu ve geniş kapsamda uygulanan bir belgedir.

Ccc belgesi sahibi olabilmeniz bakımından yapmanız gereken tek şey uluslar arası belgelendirme kuruluşumuza Sistem Kalite'ye müracaat edebilirsiniz. Kuruluş olarak sizlerin adınıza tüm faaliyetleri bizler gerçekleştireceğiz. Ccc belgesi konusunda uzman ekimizin ürünleriniz üzerinde Çin prosedürleri ve standartları kapsamında uygun gerekli incelemelerden bulunacaklardır. İncelemeler akabinde ekibimiz denetim sonuç raporu oluşturulacaktır. Rapordan olumlu sonuç almanız durumunda Ccc belgesini kuruluşumuzdan alabilirsiniz.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi

Hizmet arz eden kuruluş veya işletmelerde hizmetin yapıldığı alanın ve hizmetin yeterliliğinin belirlenen tse standardına uygunluğu incelenerek verilen bir belgedir.

Uygunluk prosedürü bakımından uluslar arası belgelendirme kuruluşumuz Sistem Kalite olarak Hizmet Yeri Yeterlilik standardı uzmanı denetçi ve mühendislerimiz üretim yerinizin standartları karşılama durumunu analiz edecektir. Bu analizlerimiz hizmet alanınızın durumunu, hizmet ortamında kullanılan ekipman veya cihazların uygunluk durumunu ve izlemesini kapsamaktadır. Bu analizler akabinde bir denetim rapor sonucu hazırlanacak olup Raporun olumlu bulunması durumunda kuruluşumuzdan Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi alabilirsiniz.

Kuruluşumuz temin edebileceğiniz bu belgelerin yanı sıra Tsek, Gs, UL, E, Cb, Fcc, Cenmark, Keymark, Csa, Vde, G, Etl, Gost-R, Gost-K, Barkod tescil, Sfi ürün belgelendirme çeşitlerine gerekli analizler sonucu sahip olabilir.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.