- Ukrayna Red Mektubu Paylaş

Ukrayna red mektubu, Ürün ya da ürünlere sertifika verilmesinin zorunluluğunun bulunmadığını açıklayan ve Ukrayna Devleti nezdinde yetkilendirilmiş kuruluşlardan biri olarak Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuz tarafından belgelendirilmektesiniz. Red mektubu belgesi kuruluşumuz nezdinde belirli formda oluşturularak imza ve kaşe ile onayı yapılmaktadır. Red Mektubu’nu 2 şekilde vermekteyiz:

Red Mektubu 2 şekilde vermekteyiz

1.Red Mektubu - Ürünlerin satılması adına 

Satış amacı ile Red mektubu üretici şirketin kuruluşumuza müracaat etmesi durumunda şirket ve şirket yöneticisi adına oluşturmaktayız. Satış amacı ile Red mektubunu Rusya Devleti nezdinde yetkilendirilmiş kuruluşlarından biri olarak Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuz tarafından verilmektedir.

2.Red Mektubu - Gümrük birimleri adına

Gümrük amacı ile Red Mektubu belirli gümrük departmanı ve yöneticisi adına oluşturulmaktadır. Red mektubunda genel ve kısa şekilde ürünler ile alakalı bilgiler yer almaktadır. Oldukça nadir görülmek ile birlikte ara sıra gümrüklerde belirli ürünlere diğer devlet birimlerinden temin edilmesi gereken Red mektupları talep edilmektedir.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.