- Bursa Danışmanlık Hizmetleri Paylaş

‘‘ Danışmanlık hizmetleri: Bir kuruluş yada bir şahsa, uzman olduğu konu ile alakalı olarak kuruluşun yada şahsın yönlendirebilmesini sağlayabilmesi için verdiği bilgilendirme görevine denir. ’’ 

Bursa danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite uluslar arası belgelendirme kuruluşumuz 1999 yılından günümüze kadar belgelendirme ve test danışmanlığı faaliyetleri sunarak siz değerli ve önemli kuruluşlarımız adına gereksiniminizi karşılayacak kaliteli bir hizmet sunabilmek arzusu içindeyiz. Sunduğumuz hizmetlerimiz kapsamında, siz değerli kuruluşlara gereksinim duyduğunuz konular hakkında bilgiler sunmaktır. Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzun konusunda profesyonel mühendislerimiz ve uzman baş denetçilerimiz ile, kaliteli yönetici ve personellerimizin sizlere sunacağı danışmanlık hizmetlerimiz adına gereksinimlerini fazlası ile karşılayabilecek bilgi birikimine ve alt yapıyı elimizde bulundurmaktayız. Uzman ekiplerimizin ve konusunda profesyonel mühendislerimizin yılların verdiği tecrübesi ve geniş bilgi birikimleri ile deneyimli dev kadromuzda yer alan güler yüzlü ve işinde uzman yönetici ve personellerimiz sizlere tam kalitede ve verim alabileceğiniz bir hizmet vermekteyiz.

Sistem Kalite danışmanlık hizmetleri kuruluşumuz 1999 yılından günümüze kadar bilgilendirme faaliyetlerinde bulunarak siz değerli ve bir o kadar öneme sahip olan müşterilerimiz adına verimli ve kaliteli bir hizmet sunabilme çabası içerisindeyiz. Belgelendirme ve danışmanlık hizmetleri sunmaya başladığımız yıldan bu günlere kadar kaliteli hizmet verebilmek adına sürekli olarak kendimizi yeniliyoruz. Uzman baş denetçi ve konusunda profesyonel mühendislerimizin tecrübe ve geniş bilgi birikimleri ile deneyimli dev kadromuzda yer alan güler yüzlü ve işinde uzman yönetici ve personellerimiz ile sizlere tam talep ettiğiniz şekilde kaliteli bir hizmet vermekteyiz.

Sistem Kalite şirketi olarak sunduğumuz Danışmanlık Hizmetlerinin önemi: İdeallerinize ulaşabilir, kar oranınızı artırabilir veya ülkeler arası iş ilişkilerinde söz sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Belgelendirme kuruluşu olarak amacımız, sizlerin bu ideallerinize ulaşmanız için veya işletmenizin gidişatını değiştirmeniz veya ileri bir pozisyonda yer alabilmeniz bakımından yapmanız gerekenler hakkında bilgilendirme yapmaktır.

İso Belgesi Ve Sistem Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Bursa Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite şirketimiz Sistem Belgelendirme ve Test Danışmanlık Hizmetleri konusunda faaliyetlerde bulunmaktadır. Kuruluşumuz tarafından ilgili standartlar kapsamında incelemelerde bulunması sonucunda kuruluşumuzdan İso belgesi ve Sistem Belgeleri temin edebileceğiniz. Tek yapmanız gereken İlgili sistem belgeleri için kuruluşumuza müracaatta bulunmak. Müracaat sonrası mühendislerimizin ve denetçilerimizin yapacağı gerekli tetkik ve analizlerden başarılı bir sonuç elde etmek. Sizlere Sistem Belgesi hizmetlerimiz kapsamında sunduğumuz Sistem belgelendirme çeşitlerimiz şunlardır;

İso 9001

Ülkeler arası akretide tarafından hazırlanan Kalite yönetimidir. Bu sistem kurumsal bir işletme olmanın pusulasıdır. 

İşletmenize Sistem Belgelendirmenin en fazla kullanılan çeşidi olan İso 9001 temin edebilmek için ilk önce kalite el kitabındaki koşulları gerçekleştirmelisiniz. İşletmenizin çalışmaları Sistem Kalite kuruluşumuzun İso 9001 uzmanı baş denetçi ve mühendislerimizce Kalite standartları ve prosedürleri kapsamında ilgili bölümlerin her birinin tüm belge ve dokümanların analizini gerçekleştirir. Uzman ve bir o kadar deneyim sahibi ekibimizin yaptığı denetimler neticesinde gereken şartları temin ettiğinizin belirlenmesi sonucunda kuruluşumuzdan bu belgeyi alabilirsiniz.

18001 Ohsas

İngiliz standartları enstitüsü’nce geliştirilen iş sağlığı ve güvenliği standardına verilen addır. 

İşletmeniz için iş güvenliği konusunda 18001 Ohsas alabilmeniz için belgelendirme kuruluşumuza başvuruda bulunmalısınız. 18001 Ohsas uzmanı ve bir ekibimiz, tarafından ulusal ve ülkeler arası mevzuatlara uyum koşullarını çerçevesinde gerekli analiz ve tetkikler yapacaktır. Tetkikler neticesinde uyum koşullarını tedarik edip etmediğiniz analizinden başarılı bir sonuç elde etmeniz durumunda bu belgeye tarafımızdan sahip olabilirsiniz.

İso 14001

Ürün ve hizmetler için hazırlanan uygulama sahanızdaki faaliyetlerinizin, çevrenize karşı olumsuz etkide bulunmadan etkilerini kontrol altına alarak çevrenize katkılarda bulunmanız adına geliştirilmiş kalite yönetim standardına denir.

İso 14001 Belgesi için kuruluşumuzdan talep etmeniz üzere alabilirsiniz. İstek üzerine alınan bu belge adına Sistem Kalite kuruluşumuzun İso 14001 konusunda uzman baş denetçi ekibimiz, kuruluşunuzda ve çevresel etkileri üzerine bir risk analiz incelemesi gerçekleştirerek rapor hazırlayacaktır. Dokümantasyon yapısının hazırlanması ve belgelendirme analizi adına gerekli tetkiklerin başarılı sonuçlanması doğrultusunda belgeyi temin edebilirsiniz.

İso 10002

Müşteri  şikayetlerini daha etkin ve daha verimli yöneteceğiniz araçlarını tanımlayan, müşterilerinizin verdiğiniz hizmetten memnun kalmasını sağlayan yönetim sistemidir.

İso 10002 konusu uzmanı baş denetçi ekibimizin işletmenizde yer alan ilgili bölümlerin belgelerini inceleyerek ilgili şartları tedarik edip etmediniz değerlendirecektir. Bu analizlerimiz ardından vereceğimiz olumlu rapor doğrultusunda Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzdan İso 10002 Belgesine sahip olabilirsiniz.

Bu belgelerin yanı sıra İso 22716, ISO 20000, ISO 29001, ISO 16001, ISO 16949,  ISO 18513, Pefc, ISO 13485, İso 50001 sistem belgelendirmelerini de   kuruluşumuzdan temin edebilirsiniz.

İso Belgesi Ve Ürün Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Ürün Belgelendirme

İmal edilen cihazların standartlar ve normlar ilkelerine uygunluk beyan etmesi adına güvence oluşturmasına denir.

Bursa Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite Belgelendirme kuruluşumuz 1999 yılında günümüze kadar siz müşterilerimize verimli ve kaliteli bir hizmette bulunabilmeyi kendimize bir ilke edindik. Kuruluşumuz ürünlerinize ilgili Iso belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Kuruluş olarak ürünlerinize verdiğimiz Ürün belgelendirme ve test danışmanlık hizmetlerimiz şunlardır;

TSE Belgesi

Ürün veya cihazların Türk Standartlarına uygun şekilde üretildiğini ifade eden bir belgedir.

Ürünlerinize TSE belgesi alabilmeniz için Sistem Kalite kuruluşumuza başvuruda bulunmamız gerekmektedir. Ürünlerinize profesyonel mühendislerimiz gerekli prosedür ve süreçler çerçevesinde analizler gerçekleştirecektir. Bu yapılan incelemeler neticesinde olumlu sonuç elde etmenizle beraber TSE Belgesi alabilirsiniz.

CE Belgesi veya İşareti

Ürünlerin veya cihazların gerçekleşen incelemeler sonucunda avrupa standartlara uygun şekilde üretildiğini belirten belgeye denir. 

Cihazlarınıza CE Belgesi almak ve Avrupa pazarında serbest şekilde ihraç edebilmeniz için ilk önce Sistem Kalite kuruluşumuza başvurmanız gerekmektedir. Kuruluşumuzun CE belgesi ve prosedürleri kapsamında profesyonel olan mühendislerimiz ürünlerinizde gerekli prosedür çerçevesinde incelemelerde bulunacaktır. İncelemeler neticesinde başarı olmanızla birlikte belgeye tarafımızdan sahip olabilirsiniz.

CCC Belgesi veya İşareti

Çin pazarına ihraç edilecek ürünler için alınması gereken zorunlu ve geniş kapsamda uygulanan bir belgedir.

CCC Belgesi için yapmanız gereken tek şey belgelendirme ve test danışmanlık kuruluşumuza müracaat etmektir. CCC Belgesi konusunda uzman ekimizin ürünleriniz üzerinde Çin prosedürlerine uygun yapacağı gerekli incelemelerden başarı ile geçmeniz ardından bu belgeye sahip olabilirsiniz.

GMP Belgesi (Kozmetikte İyi Uygulamalar)

Ürünlerin imal edilmesi gereken şartlar hakkında rehberlik eden uluslar arası standarttır.

Belgelendirme kuruluşumuzun Gmp uzmanı ekibimiz ve profesyonel mühendislerimiz ürünlerine ve kuruluşunuza prosedürler kapsamında incelemelerde bulunacaktır. İncelemelerden başarı ile geçmeniz neticesinde ürünlerinize GMP Belgesi alabilirsiniz.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi

Hizmet arz eden kuruluş veya işletmelerde hizmetin yapıldığı alanın ve hizmetin yeterliliğinin belirlenen tse standardına uygunluğu incelenerek verilen bir belgedir.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi alanında profesyonel baş denetçilerimizin incelemeleri ile hizmet alanınızın durumunu, hizmet kapsamında personelin mesleki eğitimi ve yeterliliği, hizmet ortamında kullanılan ekipman veya cihazların uygunluk durumunu ve izlemesini gerçekleştirmekteyiz. Bu değerlendirmelerimiz olumlu olması sonucunda kuruluşumuzdan Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi alabilirsiniz.

İso Belgesi Ve Gıda Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Gıda Belgelendirme

Gıdalar üretilirken ülke veya uluslar arası belirli prosedürlere bağlı kalındığını belgelendiren işlemdir.

Sistem Kalite olarak, ISO Belgesi, Gıda Belgelendirme ve Test Danışmanlık Hizmetleri çerçevesinde faaliyetlerde bulunmaktayız. Siz önemli gıda kuruluşlarımız tarafımızdan gerekli prosedürlerin uygulanması doğrultusunda elde edebileceğiniz gıda belgelendirme ile hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtı anlamı taşımaktadır.  Gıda Belgelendirme olarak hizmetlerini verdiğimiz İso belgesi ve gıda belgeleri şunlardır;

ISO 22000

Gıda imalatı çerçevesinde faaliyet sunan gıda imalatçılarımızın üretimde bulunduğu besin maddelerinin tüketiciler yönünden sağlıklı ve kaliteli ürünler imal ettiğinizi belgeleyen gıda güvenliği standardıdır.

Gıda imalatı çerçevesinde faaliyet sunan gıda imalatçılarımıza ISO 22000 danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. ISO 22000 uzmanı denetçilerimiz ve gıda mühendislerimiz ile kuruluşunuzda gerçekleştireceğimiz değerlendirmelerden olumlu sonuç elde etmeniz doğrultusunda bu belge kuruluşumuz tarafından verilmektedir.

Helal Belgesi

Gıda ürünleri ve besin maddelerinin İslamiyet koşullarına göre hazırlandığına  dair alınan bir belgedir.

Belgelendirme ve test danışmanlığı şirketimizden siz gıda imalatçıları olarak HELAL Belgesi alabilirsiniz. Kuruluşumuzun helal belgesi uzmanı denetçi ekibimiz tarafından ürünlerinizde gerekli prosedür kapsamında gerekleştireceğimiz tetkik ve analizlerimizden başarılı sonuç elde etmenizin ardından bu belgeye sahip olabilirsiniz.

Haccp Belgesi

Güvenilir gıdaların tüketicilere arz edilmesi konusunda, tertipli işleyen bir düzenin oluşturulması ve koruma altına alınması esaslı gıda güvenliği belgesidir.

Belgelendirme kuruluşumuzun baş denetçi uzmanlarımız tarafından, kuruluşunuza Haccp standartları şartlarına uygun gereken tetkikler ile risk değerlendirilmesi yapılacaktır. Tetkik neticesinde hazırlanacak rapor sonucunun olumlu neticelenmesi ile birlikte kuruluşumuzdan işletmenize Haccp Belgesi verilecektir.

Hijyen Belgesi

İş alanlarında çalışmaya engelleyecek bulaşıcı rahatsızlıkların yada cilt hastalıklarının tespit edilmesi ve bu rahatsızlıkların tedavi durumlarının belirlenmesine yönelik yöntemleri belirlemek için verilen bir belgedir.

Hijyen Belgesi tedarik edebilmeniz için Sistem Kalite belgelendirme kuruluşu olarak bize müracaat etmelisiniz. Hijyen standardı konusunda deneyimli baş denetçilerimiz işletmenizi ve faaliyetlerinizi hijyen koşullarına uygun şekilde ilgili prosedür çerçevesinde analizlerde bulunacaktır. Yapılan analizler olumlu sonuçlanması ile belgelendirme şirketimiz tarafından Hijyen Belgesi alabilirsiniz.

BRC Belgesi

İngiliz perakendeci kuruluş birliğinin oluşturduğu gıda güvenliği şartlarının gerçekleştirilmesi ile verilen belgedir.

BRC Belgesi için kuruluşumuz bünyesinde yer alan uzman ve konusunda profesyonel ekibimiz tarafından işletmenizde incelemelerde bulunacaktır. Baş denetçilerimiz BRC standardı şartları ve prosedürleri kapsamında işletmenizin uygunluğu kontrol edecektir. Sistem Kalite baş denetçilerimiz tarafından hazırlanacak olumlu rapor doğrultusunda kuruluşunuza BRC Belgelendirilmesi yapılacaktır.

IFS Belgesi

Gıda, besin maddesi ve bunların imalat süreçlerinin güvenliğini ve kalitesini belgeleyen ülkeler arası gıda güvenliği belgesidir. 

Gıdalarınıza IFS Belgesi almanız açısından Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaat etmelisiniz. IFS belgesi uzmanı ekibimiz tarafından işletmenize denetimler uygulanacaktır. Denetimlerin neticesinde işletmeniz IFS standardına uyum gösterdiğinin belirlenmesi durumunda tarafımızdan belgeye alabilirsiniz.

Belgelendirme kuruluşumuzdan bu belgelerin yanı sıra Kosher, İyi Tarım Uygulamaları, Fssc 22000, Globalgap, PAS 220, Organik Tarım, SQF, Brc Consumer Products belgelerini de temin edebilirsiniz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.