- İso 22716 Sertifikası Nedir? Paylaş

İso 22716 Sertifikası, Kozmetik ürünlerinin üretimi alanında, bugüne kadar edinilen tecrübeleri, işletme şartlarını ve organizasyonel kılavuzlarını kapsamaktadır. Bu alandaki profesyonellerin yapmış olduğu katkılar ile oluşturulan standartlar, yalnız üretim faaliyetleri ile sınırlı kalmamaktadır. Aynı zamanda inceleme, depolama ve sevkiyat faaliyetlerini de kapsamına dahil etmektedir. Bu düzenleme, tüketici güvenliğini sağlamak için çok yüksek ihtiyaçları ortaya koymaktadır. İso 22716 kozmetik iyi üretim uygulamaları sistemi sahip olan kuruluşlarda personellerin motivasyonu da yüksek olacağından, üretilen ürünlerin kalitesi artacak, firmaya olan maliyetler indirgenecek ve kuruluş, ülkeler arası piyasa ortamında rekabet avantajına sahip olacaktır.

Bu belgeye sahip olan kuruluşların rekabet gücü diğer firmalara oranla daha yüksek olmakla birlikte piyasadaki itibarı ve prestiji yükselmektedir. Sistemin kuruluşu esnasında gerekli olan bütün yasal düzenlemeler de kontrol altında tutulduğundan, belgeye sahip olan kuruluşlar bu şekilde her çeşit yasal düzenlemelere uyumlu hale geldiklerini belgelemiş olmaktadır. Bu durum kuruluşun sağlık bakanlığı denetimlerine de hazır olduğunun göstergesidir.

Sistem Kalite Belgelendirme ve Test Danışmanlığı Kuruluşu olarak, İso 22716 kozmetik iyi üretim uygulamaları sistemi sertifikası veren belgelendirme kuruluşlarından birisiyiz. Bu belgenin ne anlam teşkil ettiği, nasıl sahip olunacağı ve sertifikanın ne işe yaradığı gibi konular daha detaylı bilgi edinmek için, hatta bu belgeye sahip olmak için SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak iso 22716 İzmir, iso 22716 İstanbul, iso 22716 Ankara, iso 22716 Bursa, iso 22716 Adana, iso 22716 Antalya, iso 22716 Konya, iso 22716 Kayseri, iso 22716 Eskişehir danışmanlık ofislerimizdeki yönetici ve personellerimize başvurabilirsiniz. 

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.