- RoHS 2 Direktifi ve Ce Belgesi Paylaş

RoHS 2 Direktifi ve Ce Belgesi     

RoHS 2 direktifi ve ce belgesi hakkında rohs 2 direktifi olarak bilinen ve resmi olarak elektronik mamullerde bazı zararlı bileşenlerin gruplandırılması yönelik 2011/65/EU Direktifi 2011 yılının 1 temmuz tarihinde Avrupa Birliğinin resmi gazetesinde (Official Journal of the European Union) ilan edilmiştir ve yürürlükte olan RoHS Direktifi 2002/95/EC’ yi kaldırmıştır.  

Firmanız yeni RoHS Uyum Gerekliliklerini Karşılamayı Nasıl Planlıyor?      
Karşılaşabileceğiniz zor durumlardaki değişiklik, direktifin dahilindeki mamullerin kapsamını genişletiyor ve bir CE Đşareti direktifi durumuna getiriyor. Artık direktif CE işareti ihtiyaçları kapsamında olduğundan, şirketler uyum inceleme prosedürlerinin 768/2008/EC numaralı karardaki Annex II’nin Model A’sı ile aynı koşulları kapsadığını belirtmek durumundadır. Bu standartların faaliyeti, tedarikçi yönetimi ve diğer mecburi uyum faaliyetlerini kapsar.Bu ihtiyaçları karşılayamıyorlarsa ürün üzerinden CE işaretini kaldırmak zorundadırlar.

Çözüm Önerilerimiz     

RoHS teknik dosya meydana getirilmesinde SİSTEM KALİTE olarak, EEE ürün imalatçılarına yeni uyum inceleme ihtiyaçlarını karşılamada destek olmak adına RoHS-2 teknik belgelendirme faaliyeti sunmaktayız.

RoHS Ürün Malzeme Listesi Değerlendirmesi   

SİSTEM KALİTE, detaylı  bir ürün beyannamesinin bilgilerini toplama ve inceleme, mamullerinizin beyannamesini RoHS uyumlu hale getirme konusunda  profesyonelliğe  sahiptir. 

RoHS Risk Değerlendirme ve Risk Azaltma Programı    

SİSTEM KALİTE, malzeme ve tedarikçi tehlikesini ürün bazında tanımlar, IEC’den adapte edilmiş CENELEC standartlarını gerçekleştirerek yeni RoHS direktifi uyumunu amaçlar ve  tehlikeleri azaltma stratejisi meydana getirir.

SİSTEM KALİTE’NİN Avantajı    

SİSTEM KALİTE inceleme ve gözetimden test hizmetlerine, kalite güvence ve sertifikasyona, SİSTEM KALİTE personelleri olarak, müşterilerimizin ürün ve proseslerine önem katma ve dünya pazarındaki başarılarına destek verme çabasındayız. SİSTEM KALİTE, personeli ile müşterilerini destek verebilecek profesyonelliğe, global erişim kaynaklarına sahiptir.

RoHS Test Servisleri   

SİSTEM KALİTE olarak Türkiye RoHS uyumlu mamul ve malzeme test hizmetleri vermekteyiz.

RoHS uyum güvence servisleri 

SİSTEM KALİTE, kalite yönetim sistem revizyonu danışmanlığı ve fabrika uyum teyidi denetim hizmetleri sunmaktadır.

RoHS Ürün Sertifikasyon Servisleri 

SİSTEM KALİTE’NİN yeşil yaprak işareti bir ürünün tarafsız olarak sertifikalandırıldığını ve RoHS Direktifi’ne uygun olduğunun belirlendiğini ifade eder.  

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.