- Konya Danışmanlık Hizmetleri Paylaş

‘‘ Danışmanlık hizmeti: Bir kuruluş yada bir şahsa, uzman olduğu konu ile alakalı olarak kuruluşun yada şahsın yönlendirebilmesini sağlayabilmesi için verdiği bilgilendirme görevine denir. ’’ 

Konya danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzun İso belgesi konusunda ilgili Belgelendirme kapsamlarından sizlere sunduğumuz danışmanlık hizmetlerimizdeki vermekteyiz. Bu hizmetlerimizdeki temel hedefimiz, siz değerli kuruluşlara ve tüzel kişilere hakkında bili sahibi olmadığınız konular kapsamında bilgilendirme faaliyeti sunmaktır. Bu bilgilendirme faaliyetimizin çerçevesinde, siz değerli şirketlerimize kuruluş olarak, ilgili belgelendirme konularında profesyonel mühendislerimiz, deneyimli ve kaliteli yöneticilerimiz ve kaliteli ve itinalı çalışan ekibimiz ile sunacağımız profesyonel danışmanlık hizmetlerimiz adına gereksinim yaşadığınız bilgi birikimine ve özellikle de alt yapıya sahip bulunmaktayız.

Profesyonel anlamda Sistem Kalite belgelendirme şirketi olarak sunduğumuz Konya danışmanlık hizmetleri önemi, burada net bir şekilde görülmektedir. Hedeflerinizi üst seviyelere taşımayı düşünebilir veya kazancınızı üst tabloya çevirmek isteyebilirsiniz Kuruluş olarak yönetim şeklimiz, sizlerin bu hedeflerinizi gerçekleştirebilmeniz veya şirketinizin izlediği kötü grafiğini düzeltmenizi sağlayacak ve ileri bir pozisyonda yer almanız bakımından yapmanız gerekenler hakkında bilgilendirme yapmaktır.

İso Belgesi Ve Gıda Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Gıda Belgelendirme

Gıdalar üretilirken ülke veya uluslar arası belirli prosedürlere bağlı kalındığını belgelendiren işlemdir.

Konya danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite olarak, ISO Belgesi, Gıda Belgelendirme çerçevesinde hizmetler sunmaktayız. Bizim için kıymetli olan siz gıda kuruluşlarımız belgelendirme şirketi tarafımızdan gerekli prosedürlerin uygulanması sonucunda gıda belgeleri elde edebileceksiniz. Kuruluşunuzda yapacağımız testler neticesinde anlaşılacağı üzere tüketicilerinize kalite bir yönetim sunduğunuzun yanında hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtı anlamı taşımaktadır. Gıda belgelendirme kapsamında hizmetlerini verdiğimiz belgeler şunlardır;

ISO 22000

Gıda imalatı çerçevesinde faaliyet sunan gıda imalatçılarımızın üretimde bulunduğu besin maddelerinin tüketiciler yönünden sağlıklı ve kaliteli ürünler imal ettiğinizi belgeleyen gıda güvenliği standardıdır.

Gıda üretimi çerçevesinde faaliyet veren gıda tedarikçisi kuruluşlarına ISO 22000 Belgelendirme ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. ISO 22000 uzmanı baş denetçilerimiz işletmenizde ve ürünlerinizde ilgili prosedür ve standartlar kapsamında tetkik ve analizlerde bulunacaklardır. Baş denetçilerimizin uygulayacağı analizlerden başarı ile geçmeniz doğrultusunda şirketimiz tarafından bu belge işletmenize verilecektir.

Hijyen Belgesi

İş alanlarında çalışmaya engelleyecek bulaşıcı rahatsızlıkların yada cilt hastalıklarının tespit edilmesi ve bu rahatsızlıkların tedavi durumlarının belirlenmesine yönelik yöntemleri belirlemek için verilen bir belgedir.

Gıda belgelendirme kapsamında işletmeniz adına Hijyen Belgesi tedarik edebilmeniz için ilk yapmanız gereken Sistem Kalite belgelendirme şirketimize müracaat etmelisiniz. Hijyen Belgesi alanında profesyonel baş denetçilerimizin hijyen prosedürleri ve standartları kapsamında işletmenize ve üretimlerinize ilgili prosedür ve hijyen belgesi standartları çerçevesinde hijyen şartlarına uyumlu incelemelerde bulunacaklar. Yapılan incelemelerden başarılı bir şekilde çıkmanız durumunda belgelendirme şirketimizden Hijyen Belgesi alabilirsiniz.

Brc Belgesi

İngiliz perakendeci kuruluş birliğinin oluşturduğu gıda güvenliği şartlarının gerçekleştirilmesi ile verilen belgedir.

Gıda belgelendirme kapsamında almak istediğiniz Brc Belgesi adına sistem kalite kuruluşumuza başvurmalısınız. Belgelendirme kuruluşumuzun kadrosunda yer alan Brc uzmanı profesyonel mühendislerimiz ve baş denetçilerimiz işletmenizde Brc standardı prosedürleri uygun incelemelerde bulunacaktır. İncelemelerin ardından oluşturulacak rapor sonucunun olumlu bulunması takdirinde Sistem Kalite kuruluşumuzdan Brc Belgesi alabilirsiniz.

IFS Belgesi

Gıda, besin maddesi ve bunların imalat süreçlerinin güvenliğini ve kalitesini belgeleyen ülkeler arası gıda güvenliği belgesidir. 

Gıda belgelendirme kapsamında yer alan Ifs Belgesi sahip olmak için Sistem Kalite Belgelendirme kuruluşumuza müracaatta bulunmalısınız. Ifs konusuna hakim ve tecrübeli baş denetçi ve mühendislerimiz işletmenize ve ürünlerinize tetkik ve analizlerde bulunacaktır. Tetkiklerin ardından hazırlanan olumlu rapor eşliğinde Ifs standardına uyum gösterdiğinin belirlenmesi ile tarafımızdan belgeye alabilirsiniz.

HACCP Belgesi

Güvenilir gıdaların tüketicilere arz edilmesi konusunda, tertipli işleyen bir düzenin oluşturulması ve koruma altına alınması esaslı gıda güvenliği belgesidir.

Belgelendirme şirketimizin baş denetçi ve tetkik uzmanlarımız tarafından, kuruluşunuza Haccp standardı prosedürlerine göre gereken incelemeler ve tetkikler ile risk değerlendirilmesi yapılacaktır. Tetkiklerin ardından hazırlanacak haccp denetim rapor sonucunun olumlu olması ile kuruluşumuz tarafından işletmenize Haccp belgesi verilecektir.

Hijyen Belgesi

İş alanlarında çalışmaya engelleyecek bulaşıcı rahatsızlıkların yada cilt hastalıklarının tespit edilmesi ve bu rahatsızlıkların tedavi durumlarının belirlenmesine yönelik yöntemleri belirlemek için verilen bir belgedir.

Ürünlerinize ve kuruluşunuza gıda belgelendirme çerçevesinde konusunda Hijyen belgesi tedarik edebilmeniz açısından Sistem Kalite Kuruluşumuza müracaat etmelisiniz. Hijyen konusunda profesyonel olan baş denetçilerimiz işletmenize ve ürünlerinize hijyen standartları ve prosedürleri çerçevesinde analizlerde bulunacaktır. Yapılan analizler sonucunun olumlu bulunması halinde belgelendirme kuruluşumuz tarafından Hijyen Belgesi temin edebilirsiniz.

Helal Belgesi

Gıda ürünleri ve besin maddelerinin İslamiyet koşullarına göre hazırlandığına  dair alınan bir belgedir.

Ürünlerinize Gıda belgelendirme dahilinde olan Helal Belgesi talep etmeniz durumunda Sistem Kalite belgelendirme ve Test Danışmanlığı şirketimize iletişime geçmelisiniz. Talebiniz doğrultusunda kuruluşumuzun helal belgesi uzmanı baş tetkikçi ve profesyonel mühendislerimiz işletmenizde ve ürünlerinizde helal prosedür ve standartları dahilinde tetkik ve incelemelerde bulunacak. Bu uygulayacakları analizlerden başarılı olmanız sonucunda bu belgeye sahip olabilirsiniz.

Sistem Kalite belgelendirme kuruluşu olarak Brc Consumer Products, Organik Tarım, İyi Tarım Uygulamaları, FSSC 22000, Globalgap, PAS 220, Kosher, SQF gıda belgelerinin danışmanlık hizmetlerini de vermekteyiz.

İso Belgesi Ve Ürün Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Ürün Belgelendirme; İmal edilen cihazların standartlar ve normlar ilkelerine uygunluk beyan etmesi adına güvence oluşturmasına denir. 

Konya danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı şirketi olarak 1999 yılında günümüze kadar siz müşterilerimize verimli ve kaliteli bir hizmette bulunabilmeyi kendimize bir yönetim felsefesi edindik. Şirketimiz ürünlerinize veya cihazlarınıza gerekli Ürün Belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Kuruluş olarak cihazlarınıza yada ürünlerine sunduğumuzun belgelendirme ve test danışmanlık hizmetlerimiz şu şekildedir;

CE Belgesi veya İşareti

Ürünlerin veya cihazların gerçekleşen incelemeler sonucunda avrupa standartlara uygun şekilde üretildiğini belirten belgeye denir. 

Ürünlerinize CE Belgesi tedarik edebilmeniz için ilk önce Sistem Kalite kuruluşumuzla iletişime geçmelisiniz. Belgelendirme kuruluşumuzun CE belgesi süreci ve prosedürleri konusunda profesyonel olan mühendislerimiz tarafından ürünlerinizde gerekli prosedür çerçevesinde incelemelerde yapılacaktır. Bu incelemelerin neticesinde hazırlayacağım rapor sonucunun olumlu bulunması doğrultusunda belgeye kuruluşumuz tarafından sahip olabilirsiniz.

GMP Belgesi (Kozmetikte İyi Uygulamalar)

Ürünlerin imal edilmesi gereken şartlar hakkında rehberlik eden uluslar arası standarttır.

Ürün belgelendirme sınıfında yer alan Gmp belgesi talebi için Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzla iletişim kurmanız gerekmektedir. Talebiniz doğrultusunda Gmp konusu uzmanı baş denetçi ve konusunda profesyonel mühendislerimiz kuruluşunuza ve ürünlerinize Gmp prosedürler ve süreçleri kapsamında tetkiklerde bulunacaktır. Bu tetkiklerden başarı sonuç elde etmeniz neticesinde ürünlerinize GMP Belgesi alabilirsiniz.

CCC Belgesi veya İşareti

Çin pazarına ihraç edilecek ürünler için alınması gereken zorunlu ve geniş kapsamda uygulanan bir belgedir.

İşletmenize CCC Belgesi alabilmeniz konusunda yapmanız gereken ilk işlem belgelendirme kuruluşumuzla iletişime geçmektir. Belge isteğiniz doğrultusunda CCC Belgesi konusunda uzman mühendislerimiz ürünleriniz üzerinde Çin prosedür ve standartlarına uygun gerekli incelemelerden bulunacaktır. Bu inceleme akabinde hazırlanacak raporun sonucunda başarılı olmanızın durumunda bu belgeyi alabilirsiniz.

TSE Belgesi

Ürün veya cihazların Türk Standartlarına uygun şekilde üretildiğini ifade eden bir belgedir.

TSE belgesi için izlemeniz gereken ilk süreç bir belgelendirme kuruluşu olan Sistem Kalite şirketimize müracaatta bulunmanız gerekmektedir. Tse konusunda profesyonel mühendislerimiz ve engin bilgi birikimine sahip baş denetçilerimiz işletmenizde Tse standartları ve prosedürleri doğrultusunda incelemelerde bulunacaktır. Bu yapılan incelemelerin ardından oluşturulacak rapordan sonucunda başarı elde etmenizle birlikte TSE Belgesi alabilirsiniz. Bu belge ile birlikte ürünleriniz normlarına uygun bir şekilde pazara arz edildiğini belirtmektedir. 

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi

Hizmet arz eden kuruluş veya işletmelerde hizmetin yapıldığı alanın ve hizmetin yeterliliğinin belirlenen tse standardına uygunluğu incelenerek verilen bir belgedir.

Ürün belgelendirme kapsamında yer alan Hyb belgesi için ilk aşama doğrultusunda Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzca sizlere yardım olmaktayız. Hyb konusunda profesyonel mühendislerimiz ve baş denetçi ekibimiz kuruluşunuzda Hyb standardı ve prosedürlere uygun incelemelerde bulunacaktır. Bu incelemelerde hizmet alanınızın durumu, hizmet dahilinde personelin mesleki eğitimi ve yeterliliği, hizmet ortamında kullanılan ekipman veya cihazların uygunluk durumu ve izlemesi gerçekleştirilmekteyiz. Bu incelemelerimiz olumlu bulunması durumunda kuruluşumuzdan Hizmet Yeterlilik Belgesi alabilirsiniz.

Bu belgelerin yanı sıra kuruluşumuzdan Tsek, UL, GS, CB, E, Cenmark , Fcc, CSA, Keymark, VDE, ETL, SFİ, Gost-R, Barkod tescil, G, Gost-K ürün belgelendirme çeşitlerini de temin edebilirsiniz.

İso Belgesi Ve Sistem Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

İstanbul Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite olarak, ISO Belgesi, Sistem belgelendirme danışmanlık hizmetleri kapsamında faaliyetlerde bulunmaktayız. Kuruluşumuz olarak sizlere Sistem Belgelendirme hizmetlerimiz kapsamında sunduğumuz belgelendirme türlerimiz şunlardır;

İso 9001

Ülkeler arası akredite tarafından hazırlanan Kalite yönetimidir. Bu sistem kurumsal bir işletme olmanın pusulasıdır. 

İso 9001 için standart ve prosedürleri gereği ilk başta kalite el kitabında bulunan koşulların tümünü uygulamalısınız. Kuruluşumuza müracaatınız neticesinde işletmenizin ilgili bölümlerinin her birinin tüm belgeleri ve dokümanlarının incelemesi Sistem Kalite kuruluşumuz bünyemizde görevli İso 9001 uzmanı baş denetçi ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Yapılan denetimler sonucunda gerekli şartları tedarik ettiğinizi tespit etmemiz sonucunda kuruluşumuzdan bu belgeyi alabilirsiniz.

ISO 10002

Müşteri  şikayetlerini daha etkin ve daha verimli yöneteceğiniz araçlarını tanımlayan, müşterilerinizin verdiğiniz hizmetten memnun kalmasını sağlayan yönetim sistemidir.

ISO 10002 alma konusunda belge uzmanı baş denetçi ekibimiz kuruluşunuzdaki gerekli departmanların dokümanları ve belgelerinde İso 10002 standart şartları doğrultusunda analiz gerçekleştirilecektir. Gerçekleştireceğimiz bu analizlerin ardından denetçilerimizin hazırlayacağı raporun olumlu olması durumunda sistem kalite belgelendirme kuruluşumuzdan ISO 10002 Belgesi temin edebilirsiniz.

18001 Ohsas

İngiliz standartları enstitüsü’nce geliştirilen iş sağlığı ve güvenliği standardına verilen addır. 

İş güvenliği çerçevesinde 18001 Ohsas alınması süreci kapsamında ilk başta yapmanız gereken Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzla iletişime geçmeniz gerekir. 18001 Ohsas uzmanı ve deneyim sahibi ekibimiz ulusal ve ülkeler arası standartlar kapsamında gereken inceleme ve tetkikler uygulayacaktır. Bu tetkiklerin ardından  bir rapor hazırlanır, bu raporda uyum koşullarını tedarik edip etmediğinizi incelemesinden olumlu bir sonuç elde etmeniz durumunda bu belgeye kuruluşumuzdan temin edebilirsiniz.

ISO 14001

Ürün ve hizmetlerden hazırlan uygulama sahanızdaki faaliyetlerinizin, çevrenize karşı olumsuz etkide bulunmadan etkilerini kontrol altına alarak çevrenize katkılarda bulunmanız adına geliştirilmiş kalite yönetim standardına denir.

Çevre yönetimi ISO 14001 Belgesini kuruluşumuzla iletişime geçerek ve talep etmeniz gerekmektedir. Talebe doğrultusunda alınan İso 14001 belgesi adına Sistem Kalite kuruluşumuzun konusunda profesyonel baş denetçilerimiz işletmenizden ve çevresel etkiler üzerinde bir risk tetkiklerinde bulanarak rapor hazırlanacaktır. Dokümantasyonun hazırlanması ve belgelendirme tetkiklerinden olumlu sonuç alınması neticesinde belgeye sahip olabilirsiniz.

Kuruluşumuz bu belgelerin yanı sıra İso 22716, ISO 20000, ISO 29001, ISO 16001, ISO 16949,  ISO 18513, Pefc, ISO 13485, İso 50001 sistem belgelendirmelerini de vermekteyiz.

İso Belgesi Ve Kalite Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Kalite Danışmanlığı

Tüketicilerin kalite terimine yönelik ihtiyaçlarının ve farklılıklarının hareketli özelliklerini ifade eder. Tüketicilerin bu arz ve beklentilerini karşılayabilmeyi tedarik edebilen işletmelerin, ekonomik performansı elde edebilmesi ve bunu gün geçtikçe artırarak devamını getirebilmelidir. Bunu elde etmek içinde, hizmetlerin kalitesini devamlı yenileyerek ilerletmeyi başarabilmekten geçmektedir.

Konya Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite Belgelendirme ve Test  Danışmanlık kuruluşumuz 1999 yılından günümüze kadar, siz önemli işletmelerimize kaliteli danışmanlık hizmetleri verme felsefesi ile hareket etmekteyiz. Kalite çerçevesinde belgelendirmek istediğiniz elektronik cihazlarınıza verdiğimiz test danışmanlığı hizmetleri şunlardır; 

Rohs Belgesi

Faaliyeti sınırlanmış veya kullanımı men edilmiş elektrikli cihazların varlığına belirlenmiş incelemeler neticesinde düzenlenen bir belgelendirmedir.

Üretimi yaptığınız cihazlarınıza Rohs Belgesi alabilmek adına yapmanız gereken ilk önce kuruluşumuzla iletişimize geçmektir. Sistem Kalite Belgelendirme kuruluşumuzun Rohs konusunda profesyonel mühendislerimiz ilgili standartlar ve prosedürler gereği cihazlarınıza bir takım analizler uygulayacaktır. Cihazlarınızda uygulayacak bu analizler sonucunun olumlu olması durumunda cihazlarınızın kullanımı konusunda çevre ve insanlara olumsuz bir netice vermediğini beyan eden Rohs Belgesi kuruluşumuzdan temin edebilirsiniz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.