- Brc Consumer Products Nedir? Paylaş

Brc Consumer Products Nedir?     

Brc Consumer Products, İlk olarak 1998’de İngiliz perakendeci kuruluşları Birliği (BRC) tarafından BRC gıda teknik standardı şeklinde yayınlanmıştır. BRC consumer products akredite sertifikalandırma kuruluşlarının dünya genelinde bir ağ üzerinden verilen sertifika ile tedarikçi kuruluşlar tarafından faaliyeti gerçekleşen kalite sertifikalandırma programıdır.

Brc Consumer Products, Dünya genelinde gıda tedarikçi kuruluşları tarafından özellikle de İngiltere perakendeci firmalarına ürün tedarik eden kuruluşlar tarafından benimsenmektedir. Perakendeciler tüketicilere güvenli ve yasal ürünler tedarik etmekle yükümlüdür ve gerekli bütün önlemleri almak ve başarısızlık kaçınma tüm özeni geliştirme, üretim, dağıtım, reklam veya ürünlerin satışı olsun. Zorundadır perakendeci için artan talebi ile markalı ürünler, standart ürünlerin kalite ve güvenlik bakımından tüketici beklentilerini karşılamasını sağlamak için yardımcı olur. 

Ne olursa olsun menşe ürün veya ülke, UK perakendecilere tüketici ürünleri tedarik eden üreticiler için uygundur. Standart Avrupa Birliği genel ürün güvenliği yönetmelikleri (2005) ve herhangi bir ek ürünle ilgili mevzuat kapsamında, üretilen ürünleri kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.