- SQF Nedir? Paylaş

SQF Nedir?     

SQF, güvenilir kaliteli gıda (SQF) belgesi, firmaların gıda ürünlerini mümkün olan en üst standartlar ile imalatının gerçekleştiğini, işlediğini, hazırlandığını ve yönetildiğini ispatlar. Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzdan alacağınız SQF, gıda güvenliği programı olarak hazırlanmıştır fakat bu tür bir belgelendirme programı adına benzersiz bir özellik olarak ürün kalitesini de (3. seviyede) kapsar.

SQF belgesi, global gıda güvenliği inisiyatifi (GFSI)‘ nce kabul görmüş problemsiz bir tarladan çatala gıda güvenliği ve kalite sertifikalandırılmasının çözümüdür. Hem ilk imalatçı (SQF 1000) hem de gıda imalat ve dağıtımı (SQF 2000) hususlarında tedarik halkası yönetimini sağlar.

SQF 1000 sistemi, SQF 1000 kodu ve alakalı talimat dokümanlarını kapsar. Birincil üretici tarafından kullanılan gıda güvenliği ve kalite ağı ihtiyaçlara uymak üzere dizayn edilmiş tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları (HACCP), kalite olarak tedarikçileri için güvence kodudur.     

SQF enstitüsünün SQF 2000'i titiz ve milletler arası imajı olan gıda güvenliği yönetim ağıdır. SQF 2000 belgelendirme programı ve SQF seminerleri bütün gıda imalatı, dağıtımı ve ticaret faaliyetlerine devamlı iyileştirme gerçekleştirme ihtimali sağlar.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.