- Helal Belgesi Faydaları Nelerdir? Paylaş

Helal Belgelendirmenin Faydaları

Helal Belgesi; güvenilir, din bilinci ile bilgisi tam, işinde uzman ve taraf tutmayan Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzun, belgelendirmesine tabi, üretimi incelemesine, dini hükümlere, helal standartlar ile uygunluk kapsamında üretimin gerçekleştiğini teyit etmesi ve buna ilişkin, uygunluğa verilmiş benimsenmişliği olan belgedir.

Helal belgelendirmenin faydaları, gerek tüketici tarafına gerekse üretici tarafına sağlanan faydalar alt kısımda yer almaktadır.

Tüketici Tarafına Güven Aşılama: Belgenin alınması tüketici tarafının tercihleri kapsamında bilinçli seçimde bulunabilme olanağını sunar. Aynı anda sürekli denetim yapılması ile tüketiciler aldıkları gıdaları güven içinde tüketebilir. Helal belgelendirme,  ürün, ürün katkı maddeleri, hazırlama aşaması ve işleme usulleri, temizlik ile sağlık hükümleri, sert güvenlik şartları kapsamına tarafsız bilirkişi denetimi ile verilmektedir.

İhracat ile Rekabet: Helal piyasasının önemi, uluslar arası pazarda son zamanlarda git gide artmıştır. Helal belgesi alan firmalar, ürünlerini küresel gıda piyasasına sunam olasılığı bulabilecek ardından rekabet gücünü yükseltecektir. Helal belgesi ile, ürün ile üretici firmanın İslam dünyasın içinde bilinmesi ile tanıtılmasını vesile olacaktır.

Kalite: Helal belgesi veya helal sertifikası, ürününün yalnızca helal direktifi gerekliliklerine uyğun olduğundan ziyade, ürün üretiminde gıda güvenliği ile gerekli hijyen hükümlerine sert şekilde uygulandığına belirtir.

Helal Sertifikası, ürün, katkı maddesi, hazırlama ve uygulama yöntemlerini, sağlık ve hijyen şartlarını, sert güvenlik hükümler kapsamında denetleyen Sistem Kalite Belgelendirme ve Danışmanlık kuruluşumuz hizmet sunmaktadır.

Üretilen ürün ile üretici firmanın Küresel İslam dünyası içinde tanınması ayrıca tanıtılmasına vesile olur.

Farklı ülkelerde açılan fuarlar organizasyonlarına katılımına destek sunar.

Helal Belgesi, tüm İslam alemi nezdinde itibar gören, dünyanın her alanında geçerli belgedir.

HELAL Belgelendirmenin Faydaları Nelerdir?

Helal Belgesi alımı kapsamında, üretilen ürünlerin, ilave edilen katkı maddelerinin, hazırlanışı ile işleme yöntemlerini, sağlık ve temizlik şartlarını, sert güvenlik hükümleri içinde denetime tabi tutan tarafsız hizmeti sunmaktayız.

HACCP, ISO ve diğer kalite ve güvenlik standartlarına uygun ve yeni teknolojilere, yeni katkı maddelerine adaptasyonu seri bir şekilde takip edebilen, Helal Baş Denetçi eğitimini almış kilit personel nezdinde denetimi yapılır.

Ürünün ile üreticinin Küresel İslam dünyası kapsamında tanınmasını ve tanıtılmasını sağlar.

Çeşitli ülkelerde organize edilen fuar etkinliklerine katılımına destek verir.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.