- Rohs Uyumluluk Testleri Paylaş

Rohs Uyumluluk Testleri

Gezegen ve İnsan Sağlığını Koruma Testi

Rohs uyumluluk testleri, elektronik ve elektrikli araçlarda uygulanması kısıtlanan tehlikeli maddeler (Yönetmelik 2002/95/EC). 

AB Rohs mevzuatının temel gayesi, insan sağlığı ve çevreyi muhafaza etmek maksadıyla ile bazı tehlike arz eden ürünlerin elektrik ve elektronik araçlardaki faaliyetini kısıtlamaktır. Yönetmelik, 1000 VAC ve 1500 VDC’ye kadar uygulanan bütün araçlarda gerçekleşmekte olup elektrikli ampuller, tıbbi cihazlar,  ev ahizeleri, kontrol ve gözlem araçlarını içeren 10 kategoriyi kapsamaktadır.  

2003 yılının şubatından beri, Rohs yönetmeliği, tıbbi cihazlar, kontrol ve gözlem araçlarını barındıran bütün elektrikli ve elektronik araçlarda tehlike arz eden maddelerin faaliyetini kısıtlamıştır. Yönetmelik, aynı süreçte ağır metallerin yerine güvenli olanakların konulmasını gerektirmektedir. Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlık kuruluşu olarak, üreticiler ve ithalatçılara, güvenilir ve maliyeti düşük rutin uyumluluk testleri ile destek olmaktayız.

İlk Bakışta Faydalanabileceğiniz Hizmetler

Rohs uyumluluk testleri, en üst seviyedeki test tesislerimiz ve profesyonel ekiplerimiz, en güncel ülkeler arası çevresel düzenlemeleri kavrayabilmemize yardım etmekle beraber ürün uyumluluğunuzu gerçekleştirmenize  de destek vermekteyiz.

Dikkatli ve profesyonel test hizmetlerimiz ile tehlikeleri minimize etme ve ürün güvenliğini sağlamanızda Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlık kuruluşumuz yardımda bulunmaktadır. Test raporlarımız, deniz aşırı alıcılarca tanınmaktadır, bu sebeple sizlere büyük çaplı küresel piyasa girişi kazandırmaktadır.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.