- İstanbul Danışmanlık Hizmetleri Paylaş

Danışmanlık hizmetleri: Bir kuruluş yada bir şahsa, uzman olduğu konu ile alakalı olarak kuruluşun yada şahsın yönlendirebilmesini sağlayabilmesi için verdiği bilgilendirme görevine denir.
 
Bu tanım doğrultusunda İstanbul Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzun sizlere sunacağı danışmanlık hizmetlerimizdeki hedef, siz değerli kuruluşlara veya kişilere bilmedikleriniz konular hakkında bilgilendirme yapmaktır. Bu bilgilendirme faaliyetimizin kapsamında kuruluşumuz, siz değerli kuruluşlarımıza konusunda profesyonel mühendislerimiz, deneyimli yönetici kadromuz ve kaliteli ve bir o kadar özverili çalışan personellerimiz ile Sistem Kalite kuruluşu olarak sizlere sunacağımız Profesyonel Danışmanlık Hizmetlerimiz adına ihtiyaç duyulan bilgi birikimine ve özellikle de alt yapıya sahip bulunmaktayız.

İstanbul Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite belgelendirme kuruluşu olarak 1999’dan beri günümüze kadar bir fiil aktif faaliyette bulunarak siz değerli ve bizim için bir o kadar öneme sahip olan müşterilerimiz adına verimli ve kaliteli bir hizmet sunabilmeyi kendimize bir vizyon edindik. Belgelendirme ve danışmanlık hizmetleri sunmaya başladığımız yıldan günümüze kadar kaliteli hizmet verebilmek adına sürekli kendimizi yenilemekteyiz. Uzman ekiplerimizin ve konusunda profesyonel mühendislerimizin yılların verdiği tecrübesi ve geniş bilgi birikimleri ile deneyimli dev kadromuzda yer alan güler yüzlü, içten ve işinde uzman yönetici ve personellerimiz ile sizlere tam istediğiniz şekilde kaliteli ve verimli bir hizmet vermekteyiz.

Sistem Kalite Belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzun, değerli ve bir o kadar önemli siz işletmelerimiz kendinize vizyon edindiğiniz hedeflerinize erişebilmek adına uygulayacağınız işlemlerinizin ve faaliyet süreçlerinizin değerlendirilmesi ve ilerletilmenizi sağlamak için belgelendirme ve test danışmanlığı hizmetlerimizi özveri ile gerçekleştirmekteyiz. Belgelendirme, analiz, ürün test danışmanlığı hizmetlerimiz gibi rehber olmak hedefi ile hizmetler vermekteyiz.

Profesyonel anlamda Sistem Kalite şirketi olarak sunduğumuz Danışmanlık Hizmetlerinin Önemi burada net bir şekilde görülmektedir. Hedeflerinizi ileri bir konuma taşımak isteyebilir yada kar oranınızı bir adım üst tabloya çevirmek isteyebilirsiniz veya ülkeler arası iş ilişkilerinde söz sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Kuruluş olarak yönetim felsefemiz, sizlerin bu hedeflerinize nail olabilmeniz yada  işletmenizin kötü bir gidişatına dur demenizi sağlayacak ve ileri bir pozisyona gelebilmeniz açısından uygulamanız gereken yollar hakkında bilgilendirme yapmaktır.

Danışmanlık Hizmetlerinin Önemi

Ülkemizde boy gösteren şirketlerin büyük oranı danışmanlık hizmetleri almadan, yeterli düzeyde araştırma yapmadan ve ileriyi göremeden doğru olduğuna inandığı kararlar vermektedir. Bunun altında yatan sebeplerin başında bu hizmetlerin maddiyatını fazla bulmalarıdır. Bir bakıma eksiklik anlamında belirtilen nedenlerden birisi de danışmanlık hizmetlerinin önemsiz görülmesidir. Husus bakımından kötü bir grafik çizildiğinde Danışmanlık Hizmetleri Kuruluşlarına başvuruda bulunuyorlar ve neticeye ulaşmakta güçlük çektikleri zaman aldıkları hizmetler çerçevesinde bu deneyim onlara normal düzeyde gereksiz maliyet şeklinde belirmektedir.

İso Belgesi Ve Kalite Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Kalite Danışmanlığı

Kalite hizmetler konusunda detaylı yenilik ve çeşitlilik arayışı halinde olduğundan, mal ve hizmetlere ilişkin şartlar ve standartlar tek şekilde yeterli görünmemektedir. Bu durumdan dolayı, mal ve hizmetlerin verimlilik noksanlıkların tamamlanması için Kalite sisteminin şartları ve standartları geliştirilip kapsama dahil edilmiştir. Koordinasyon, tedbirde bulunma etmenleri kaliteyi geliştirmekte, müşteri memnuniyetini devamlılığını sağlamakta ve yaşanan rekabette lider olmanın temelleridir.

Kalite danışmanlığı, kaliteye ilişkin müşterileri gereksinimleri, yoğunlukları  ve farklılıkları bakımından hareketli nitelikleri ifade etmektedir. Bu talepleri tedarik etmeyi hedef haline getiren işletmelerin, yüksek finansal performansa varabilmesi ve bunu günden güne artırarak devamını getirmesi gerekir. Bunu başarmanın şekli de, mal ve hizmetlerin kalitesini ve verimini devamlı yenilemek ve ilerletmeyi başarabilmekten geçmektedir.

İstanbul Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite Belgelendirme ve Test Danışmanlık kuruluşu olarak kurulduğumuz 1999’dan bu günü kadar siz değerli müşterilerimiz adına kaliteli bir hizmet verebilmeyi kendimize bir yönetim felsefesi edindik. Üretimini yaptığınız elektronik cihazlarınıza kalite çerçevesinde belgelendirme hizmetleri vermekteyiz. Kuruluşumuz tarafından siz değerli işletmelerimize sunduğumuz ve danışmanlığını yaptığımız kalite belgelendirmeleri şu şunlardır;

Rohs Belgesi

Faaliyeti sınırlanmış veya kullanımı men edilmiş elektrikli cihazların varlığına belirlenmiş incelemeler neticesinde düzenlenen bir belgelendirmedir.

Cihazlarınıza Rohs Belgesi alabilmek adına ilk önce kuruluşumuza müracaat etmeniz gerekmektedir.  Kuruluşumuzda Rohs Belgesi konusunda profesyonel mühendislerimiz tarafından cihazlarınıza gerekli prosedürler neticesinde bir takım analizler uygulanacaktır. Uygulayacağımız analizler neticesinde cihazlarınız gerekli analizlerden başarılı çıkmasının ardından cihazlarınızın piyasa sürülmesi ve kullanımı konusunda çevre  ve insanlara olumsuz bir netice vermediğini beyan eden Rohs Belgesine sahip olabilirsiniz.

İso Belgesi Ve Sistem Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

İstanbul Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite olarak, ISO Belgesi, Sistem Belgelendirme kapsamında faaliyetlerde bulunmaktayız. Sizlerin kuruluşumuz tarafından gerekli prosedürlerin uygulanması sonucunda elde edebileceğiniz sistem belgelendirme ile, kuruluşunuzda yapacağımız testler neticesinde anlaşılacağı üzere tüketicilerinize kalite bir yönetim sunduğunuzun yanında hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtı anlamı taşımaktadır. Kuruluşumuzun gerçekleştireceği analizler sonucunda sahip olacağınız bu belge beraberinde müşterilerinizin işletmenize güven duyabilmesi ve seçebilirlik potansiyelinizi artırmanızla birlikte işletme imajınıza yükseltmenizi sağlayacaktır. Kısacası yaşadığınız rekabet ortamında karşı firmalara oranla yarışa 1 adım önde başlayacaksınız. Sizlere hizmetlerimiz kapsamında sunduğumuz belgelendirme çeşitlerimiz şunlardır;

İso 9001

Ülkeler arası akretide tarafından hazırlanan Kalite yönetimidir. Bu sistem kurumsal bir işletme olmanın pusulasıdır. 

ISO 9001 sahibi olmak için ilk önce kalite el kitabındaki tüm koşulları uygulamalısınız. İşletmenizin faaliyetleri Sistem Kalite kuruluşumuz bünyemizde görevli ISO 9001 uzmanı baş denetçi ekibimiz tarafından ilgili bölümlerin her birinin tüm belge ve dokümanların incelemesi gerçekleştirilir. Uzman ve bir o kadar deneyim sahibi ekibimizin yaptığı denetimler akabinde gerekli şartları tedarik ettiğiniz belirlenmesi sonucunda kuruluşumuzdan bu belgeyi alabilirsiniz.

18001 Ohsas

İngiliz standartları enstitüsü’nce geliştirilen iş sağlığı ve güvenliği standardına verilen addır. 

Kuruluşunuz için iş güvenliği çerçevesinde 18001 Ohsas alabilmek için belgelendirme kuruluşumuza müracaatta bulunmalısınız. İş güvenliği konusunda 18001 Ohsas uzmanı ve bir o kadar deneyim sahibi ekibimiz, tarafından ulusal ve ülkeler arası mevzuatlara uyum koşullarını çerçevesinde gerekli analiz ve tetkikler yapacaktır. Tetkikler neticesinde uyum koşullarını tedarik edip etmediğinizi incelemesinden olumlu bir sonuç elde etmeniz durumunda bu belgeye tarafımızdan sahip olabilirsiniz.

İso 10002

Müşteri  şikayetlerini daha etkin ve daha verimli yöneteceğiniz araçlarını tanımlayan, müşterilerinizin verdiğiniz hizmetten memnun kalmasını sağlayan yönetim sistemidir.

İso 10002 konusu uzmanı baş denetçi ekibimizin kuruluşunuzun bünyesinde yer alan gerekli bölümlerin belge ve dokümanlarını inceleyerek ilgili şartları tedarik edip etmediniz analiz edilecektir. Gerçekleştireceğimiz bu analizlerimiz ardından vereceğimiz olumlu rapor takdirinde Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuz tarafından İso 10002 Belgesine sahip olabilirsiniz.

İso 14001

Ürün ve hizmetler için hazırlanan uygulama sahanızdaki faaliyetlerinizin, çevrenize karşı olumsuz etkide bulunmadan etkilerini kontrol altına alarak çevrenize katkılarda bulunmanız adına geliştirilmiş kalite yönetim standardına denir.

İso 14001 Belgesini kuruluşumuzdan talep etmeniz üzere sahip olabilirsiniz. Talebe bağlı alınan bu belge için Sistem Kalite kuruluşumuzun İso 14001 konusunda profesyonel baş denetçilerimizden kurulu ekibimiz, kuruluşunuzda çevresel etkiler üzerine bir risk analiz incelemesi yaparak rapor oluşturulacaktır. Dokümantasyon yapısının oluşturulması ve belgelendirme analizi için gerekli tetkiklerin olumlu sonuçlanması neticesinde belgeyi temin edebilirsiniz.

Kuruluşumuz bu belgelerle birlikte İso 22716, ISO 20000, ISO 29001, ISO 16001, ISO 16949,  ISO 18513, Pefc, ISO 13485, İso 50001 sistem belgelendirmelerini de vermekteyiz.

İso Belgesi Ve Ürün Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Ürün Belgelendirme

İmal edilen cihazların standartlar ve normlar ilkelerine uygunluk beyan etmesi adına güvence oluşturmasına denir. 

İstanbul Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite Belgelendirme ve Test Danışmanlığı şirketimiz 1999 yılında günümüze kadar siz müşterilerimize verimli ve kaliteli bir hizmette bulunabilmeyi kendimize bir yönetim felsefesi edindik. Şirketimiz ürünlerinize veya cihazlarınıza gerekli Iso belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Kuruluş olarak cihazlarınıza yada ürünlerine sunduğumuzun Ürün belgelendirme ve test danışmanlık hizmetlerimiz şu şekildedir;

TSE Belgesi

Ürün veya cihazların Türk Standartlarına uygun şekilde üretildiğini ifade eden bir belgedir.

Ürünleriniz için TSE belgesi sahibi olmanız için Sistem Kalite kuruluşumuza müracaatta bulunmamız gerekmektedir. Konusunda profesyonel mühendislerimizin gerekli prosedür ve süreçler kapsamında analizler gerçekleştirecektir. Bu yapılan incelemeler neticesinde olumlu sonuç elde etmenizle birlikte TSE Belgesi alabilirsiniz. Bu belge ile birlikte ürünleriniz normlarına uygun bir şekilde pazara arz edildiğini belirtmektedir.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi 

Hizmet arz eden kuruluş veya işletmelerde hizmetin yapıldığı alanın ve hizmetin yeterliliğinin belirlenen tse standardına uygunluğu incelenerek verilen bir belgedir.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi  alanında profesyonel uzmanlarımızın incelemeleri ile hizmet alanınızın durumunu, hizmet dahilinde personelin mesleki eğitimi ve yeterliliği, hizmet ortamında kullanılan ekipman veya cihazların uygunluk durumunu ve izlemesini gerçekleştirmekteyiz. Bu incelemelerimiz olumlu bulunması sonucunda kuruluşumuzdan Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi  alabilirsiniz.

CE Belgesi veya İşareti

Ürünlerin veya cihazların gerçekleşen incelemeler sonucunda avrupa standartlara uygun şekilde üretildiğini belirten belgeye denir. 

Cihazlarınıza CE Belgesi almak ve Avrupa pazarında serbest şekilde ihraç edebilmeniz için ilk önce Sistem Kalite kuruluşumuza başvurmanız gerekmektedir. Kuruluşumuzun CE belgesi ve prosedürleri kapsamında profesyonel olan mühendislerimiz ürünlerinizde gerekli prosedür çerçevesinde incelemelerde bulunacaktır. İncelemeler neticesinde başarı olmanızla birlikte belgeye tarafımızdan sahip olabilirsiniz.

CCC Belgesi veya İşareti

Çin pazarına ihraç edilecek ürünler için alınması gereken zorunlu ve geniş kapsamda uygulanan bir belgedir.

CCC Belgesi için yapmanız gereken tek şey belgelendirme ve test danışmanlık kuruluşumuza müracaat etmektir. CCC Belgesi konusunda uzman ekimizin ürünleriniz üzerinde Çin prosedürlerine uygun yapacağı gerekli incelemelerden başarı ile geçmeniz ardından bu belgeye sahip olabilirsiniz.

GMP Belgesi (Kozmetikte İyi Uygulamalar)

Ürünlerin imal edilmesi gereken şartlar hakkında rehberlik eden uluslar arası standarttır.

Belgelendirme kuruluşumuzun Gmp uzmanı ekibimiz ve profesyonel mühendislerimiz ürünlerine ve kuruluşunuza prosedürler kapsamında incelemelerde bulunacaktır. İncelemelerden başarı ile geçmeniz neticesinde ürünlerinize GMP Belgesi alabilirsiniz.

Bu belgelerin yanı sıra kuruluşumuzdan Tsek, GS, UL, E, CB, FCC, Cenmark, Keymark, CSA, VDE, G, ETL, Gost-R, Gost-K, Barkod tescil, SFİ İso ürün belgelendirme çeşitlerini de alabilirsiniz.

İso Belgesi Ve Gıda Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Gıda Belgelendirme

Gıdalar üretilirken ülke veya uluslar arası belirli prosedürlere bağlı kalındığını belgelendiren işlemdir.

İstanbul Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite olarak, ISO Belgesi, Gıda Belgelendirme ve Test Danışmanlık Hizmetleri kapsamında faaliyetlerde bulunmaktayız. Siz önemli gıda şirketlerimiz kuruluşumuz tarafından gerekli prosedürlerin uygulanması sonucunda elde edebileceğiniz gıda belgelendirme ile, kuruluşunuzda yapacağımız testler neticesinde anlaşılacağı üzere tüketicilerinize kalite bir yönetim sunduğunuzun yanında hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtı anlamı taşımaktadır.  Gıda Belgelendirme kapsamında hizmetlerini verdiğimiz İso belgesi ve gıda belgeleri şunlardır;

GMP Belgesi

Gıdaların iç ve dış faktörlerden kirlenmesini engellemek yada indirgemek için, işletmelerle alakalı iç ve dış koşullara yönelik koruma altına alıcı tedbirler adına alınan belgeye denir.

Gmp  belgesi adına  İstanbul Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite kuruluşumuz gıda ürünlerinize belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Gmp konusunda uzman denetçi ekibimiz ve gıda mühendislerimiz kuruluşunda prosedürler kapsamında bir takım denetimlerde bulunacaktır. Bu denetimler doğrultusunda işletmeniz şartlar kapsamına uygun bulunmanız takdirinde kuruluşumuz tarafından Gmp Belgesi verilmektedir.

ISO 22000

Gıda imalatı çerçevesinde faaliyet sunan gıda imalatçılarımızın üretimde bulunduğu besin maddelerinin tüketiciler yönünden sağlıklı ve kaliteli ürünler imal ettiğinizi belgeleyen gıda güvenliği standardıdır.

Gıda imalatı çerçevesinde faaliyet sunan gıda imalatçılarımıza ISO 22000 danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. ISO 22000 uzmanı denetçilerimiz ve gıda mühendislerimiz ile kuruluşunuzda gerçekleştireceğimiz değerlendirmelerden olumlu sonuç elde etmeniz doğrultusunda bu belge kuruluşumuz tarafından verilmektedir.

Haccp Belgesi 

Güvenilir gıdaların tüketicilere arz edilmesi konusunda, tertipli işleyen bir düzenin oluşturulması ve koruma altına alınması esaslı gıda güvenliği belgesidir.

Belgelendirme şirketimizin baş denetçi ve tetkik uzmanlarımız tarafından, kuruluşunuza Haccp standartları prosedürlerine uygun gereken analiz ve tetkikler ile risk değerlendirilmesi uygulanacaktır. Tetkik sonucunda oluşturulacak rapor sonucunun olumlu neticelenmesi ile beraber kuruluşumuz tarafından işletmenize Haccp belgesi verilecektir.

Helal Belgesi

Gıda ürünleri ve besin maddelerinin İslamiyet koşullarına göre hazırlandığına  dair alınan bir belgedir.

Belgelendirme ve test danışmanlığı şirketimizden siz gıda imalatçıları olarak Helal Belgesi alabilirsiniz. Kuruluşumuzun helal belgesi uzmanı denetçi ekibimiz tarafından ürünlerinizde gerekli prosedür kapsamında gerçekleştireceğimiz tetkik ve analizlerimizden başarılı sonuç elde etmenizin ardından bu belgeye sahip olabilirsiniz. 

Hijyen Belgesi 

İş alanlarında çalışmaya engelleyecek bulaşıcı rahatsızlıkların yada cilt hastalıklarının tespit edilmesi ve bu rahatsızlıkların tedavi durumlarının belirlenmesine yönelik yöntemleri belirlemek için verilen bir belgedir.

Gıda belgelendirme kapsamında üretimleriniz konusunda Hijyen Belgesi tedarik edebilmeniz için bize başvurmalısınız. Hijyen standardı konusuna hakim deneyimli baş denetçilerimiz ile, işletmenizi ve faaliyetlerinizi hijyen koşullarına uygun şekilde ilgili prosedür çerçevesinde analizlerde bulunacağız. Yapılan analizler olumlu sonuçlanması durumunda belgelendirme şirketimiz tarafından Hijyen Belgesi alabilirsiniz.

İfs Belgesi

Gıda, besin maddesi ve bunların imalat süreçlerinin güvenliğini ve kalitesini belgeleyen ülkeler arası gıda güvenliği belgesidir. 

Gıdalarınıza İfs Belgesi almanız açısından Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaat etmelisiniz. İfs belgesi uzmanı ekibimiz tarafından işletmenize denetimler uygulanacaktır. Denetimlerin neticesinde işletmeniz İfs standardına uyum gösterdiğinin belirlenmesi durumunda tarafımızdan belgeye alabilirsiniz.

BRC Belgesi

İngiliz perakendeci kuruluş birliğinin oluşturduğu gıda güvenliği şartlarının gerçekleştirilmesi ile verilen belgedir.

BRC Belgesi için kuruluşumuz bünyesinde yer alan uzman ve konusunda profesyonel ekibimiz tarafından işletmenizde incelemelerde bulunacaktır. Baş denetçilerimiz BRC standardı şartları ve prosedürleri kapsamında işletmenizin uygunluğu kontrol edecektir. Sistem Kalite baş denetçilerimiz tarafından hazırlanacak olumlu rapor doğrultusunda kuruluşunuza BRC Belgelendirilmesi yapılacaktır.

Kuruluşumuz tarafından sunduğumuz bu belgelerin yanı sıra Kosher, İyi Tarım Uygulamaları, Fssc 22000, Globalgap, PAS 220, Organik Tarım, SQF, Brc Consumer Products  belgelendirme ve danışmanlık hizmetlerini de vermekteyiz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.