- Adana Danışmanlık Hizmetleri Paylaş

‘‘ Danışmanlık hizmeti: Bir kuruluş yada bir şahsa, uzman olduğu konu ile alakalı olarak kuruluşun yada şahsın yönlendirebilmesini sağlayabilmesi için verdiği bilgilendirme görevine denir. ’’

Adana danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite olarak 1999’ dan günümüze kadar kuruluşlara Sistem Belgelendirme, Ürün Belgelendirme, Gıda Belgelendirme ve Kalite Belgelendirme konularında verimli ve kaliteli bir danışmanlık hizmetleri sunabilmek için sürekli olarak kendimize yenilemekteyiz. Kurulduğumuz günden günümüze kadar sizleri refaha kavuşturacak kaliteli ve verim alacağımız bir danışmanlık hizmetlerimizi konularında profesyonel mühendislerimiz, uzman denetçi ekiplerimiz, yılların verdiği deneyim ve engin bilgi birikimleri ile tecrübeli dev kadromuzda görevli güler yüzlü, işine hakim uzman yönetici ve kaliteli personellerimiz ile sizlere yardımcı olabilmek adına kaliteli ve verimli bir danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Danışmanlık hizmetleri çerçevesinde Adana danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite şirketimiz ihtiyaç duyduğunuz lakin bilgi sahibi olmadığınız konularda belgelendirme danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz. Danışmanlık Hizmetlerimizi profesyonel mühendislerimiz, deneyimli yönetici kadromuz, kaliteli ve itinalı çalışan ekibimiz ile ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmetlerini karşılayacak yeterli bilgi donanımına ve sağlam alt yapı temelimizle sizlere bilgilendirme hizmetleri sunmaktayız. Asıl görevimiz ise, ideallerinize ulaştırabilmek ve hedeflediğiniz üst noktaya gelebilmeniz için sizlere sunduğumuz hizmetlerimizi büyük bir titizlik ile gerçekleştirmekteyiz. Danışmanlık hizmetlerimiz birlikte belgelendirme, eğitim, ürün test danışmanlığı gibi size rehber olacak hizmetleri de sunmaktayız.

İso Belgesi Ve Ürün Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Ürün Belgelendirme

İmal edilen cihazların standartlar ve normlar ilkelerine uygunluk beyan etmesi adına güvence oluşturmasına denir. 

Adana Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite Belgelendirme ve Test Danışmanlığı şirketimiz 1999 yılında günümüze kadar siz müşterilerimize Ürün Belgelendirme de verimli ve kaliteli bir hizmetler sunmaktayız. Belgelendirme şirketi olarak Ürün Belgelendirme kapsamında ürünlerinize ve cihazlarınıza Iso belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri kapsamımızda işletmelerinizde yapacağız gerekli analiz ve tetkikler sonucunda şu belgeleri vermekteyiz;

CE Belgesi veya İşareti

Ürünlerin veya cihazların gerçekleşen incelemeler sonucunda avrupa standartlara uygun şekilde üretildiğini belirten belgeye denir. 

Ürünlerinize CE Belgesi için ilk önce Sistem Kalite belgelendirme şirketimize başvurmanız gerekmektedir. Kuruluşumuzun CE belgesi uzmanı profesyonel mühendislerimizin CE belgesi ve prosedürleri kapsamında ürünlerinize gerekli prosedür çerçevesindeki incelemelerde bulunacaktır. Bu incelemelerden olumlu sonuç elde etmeniz durumunda şirketimizden belgeye alabilirsiniz.

TSE Belgesi

Ürün veya cihazların Türk Standartlarına uygun şekilde üretildiğini ifade eden bir belgedir.

TSE belgesi almanız için Sistem Kalite şirketimize müracaat etmelisiniz. Tse konusunda profesyonel mühendislerimden oluşan ekibimizin Tse prosedürleri ve süreçleri kapsamında ürünlerinize gereken tetkik ve incelemelerde bulunacaktır. Ekibimizin gerçekleştireceği incelemeler doğrultusunda hazırladığı raporun olumlu sonuçlanması ile ürünlerinize Tse Belgesi alabilirsiniz.

GMP Belgesi (Kozmetikte İyi Uygulamalar)

Ürünlerin imal edilmesi gereken şartlar hakkında rehberlik eden uluslar arası standarttır.

Belgelendirme şirketimizin Gmp konusunda uzman baş denetçilerimiz ve profesyonel mühendislerimizden oluşan ekibimiz, gerekli standartlar kapsamında ürünlerinize incelemelerde bulunacaktır. Ekibimizin uygulayacağı gerekli incelemelerin olumlu sonuçlanması ile ürünlerinize Gmp Belgesi alabilirsiniz.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi

Hizmet arz eden kuruluş veya işletmelerde hizmetin yapıldığı alanın ve hizmetin yeterliliğinin belirlenen tse standardına uygunluğu incelenerek verilen bir belgedir.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi konusunda Sistem Kalite kuruluşumuza başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru neticenizde kuruluşumuzun profesyonel baş denetçilerimizin işletmelerinizde yapacağı incelemeler ile hizmette bulunduğunuz alanın durumunu, hizmet veren çalışanlarınızın mesleki eğitim ve yeterliliği, hizmet üretimi esnasında kullanılan ekipmanların uygunluğunu ve gözlemlenmesini gerçekleştirmekteyiz. Bu incelemelerimiz olumlu sonuçlanması durumunda kuruluşumuzdan Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesii temin edebilirsiniz.

CCC Belgesi veya İşareti

Çin pazarına ihraç edilecek ürünler için alınması gereken zorunlu ve geniş kapsamda uygulanan bir belgedir.

CCC Belgesi almak istemeniz durumunda yapmanız gereken ilk faaliyet Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzla irtibata geçmektir. CCC Belgesi konusunda profesyonel baş denetçi ekimiz ürünlerinizde Çin prosedürlerine ve standartlarına uygun şekilde incelemelerde bulunacaktır. Bu  incelemelerden başarı ile geçmeniz durumunda CCC belgesine sahip olabilirsiniz.

Bu belgelerin yanı sıra kuruluşumuzdan Barkod tescil, Cenmark, CB, CSA, E, ETL, FCC, G, GS, Gost-K, Gost-R, Keymark, SFİ, Tsek, UL, VDE İso ürün belgesi  çeşitlerini de alabilirsiniz.

İso Belgesi Ve Sistem Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Adana Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite olarak, Sistem Belgelendirme konusu çerçevesinde faaliyetlerde bulunmaktayız. Kuruluşumuzun gerekli prosedürler ve standartlar kapsamında kuruluşunuzda bulunacağımız analizler sonucunda elde edebileceğiniz sistem belgelendirme neticesinde anlaşılacağı üzere tüketicilerinize kalite bir hizmette bulunmanız yanı sıra ürün kalitenizi yükselttiğinizin ispatı anlamı taşımaktadır. Sistem Belgelendirme kapsamında sizlere arz ettiğimiz hizmetlerimiz şunlardır;

İso 9001

Ülkeler arası akretide tarafından hazırlanan Kalite yönetimidir. Bu sistem kurumsal bir işletme olmanın pusulasıdır. 

ISO 9001 sahibi olmak istiyorsanız ilk başta kalite el kitabındaki  koşulları karşılamanız gerekmektedir. Ardında süreç kapsamında kuruluşumuza müracaat etmeniz gerekmektedir. Sistem Kalite kuruluşumuz ISO 9001 uzmanı baş denetçi ekibimiz ilgili olan bölümlerin her birinin tüm belgeleri ve dokümanları standart ve prosedürlere bağlı kalarak inceleyecekler. Ekibimizin denetimleri akabinde hazırlanan raporda gerekli şartları tedarik ettiğinizi tespit etmemiz sonucunda kuruluşumuzdan bu belgeyi temin edebilirsiniz.

ISO 10002

Müşteri  şikayetlerini daha etkin ve daha verimli yöneteceğiniz araçlarını tanımlayan, müşterilerinizin verdiğiniz hizmetten memnun kalmasını sağlayan yönetim sistemidir.

ISO 10002 konusunda uzman baş denetçi mühendislerimizin kuruluşunuzda yer alan gerekli departmanların belge ve dokümanlarını ilgili standart ve prosedürlere uygun şekilde analiz ederek ilgili şartları tedarik edip etmediniz konusunda rapor hazırlanacaktır. Yaptığımız bu analizlerimiz sonucunda vereceğimiz olumlu rapor durumunda sistem kalite belgelendirme kuruluşumuzdan ISO 10002 Belgesi temin edebilirsiniz.

18001 Ohsas

İngiliz standartları enstitüsü’nce geliştirilen iş sağlığı ve güvenliği standardına verilen addır. 

İş güvenliği kapsamında 18001 Ohsas temin edebilmeniz için ilk iş Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaatta bulunmanız gerekmektedir. İş güvenliği konusunda 18001 Ohsas uzmanı mühendislerimizden kurulu ekibimiz işletmenizde gerekli tetkiklerde bulunacaklardır. Yapılacak tetkikler sonucunda standartlara uyumlu hareket ettiğinizi tespit etmemiz durumunda belgeye tarafımızdan sahip olabilirsiniz.

ISO 14001

Ürün ve hizmetler için hazırlanan uygulama sahanızdaki faaliyetlerinizin, çevrenize karşı olumsuz etkide bulunmadan etkilerini kontrol altına alarak çevrenize katkılarda bulunmanız adına geliştirilmiş kalite yönetim standardına denir.

ISO 14001 Belgesi gönüllük esasına dayalı alanın bir belgedir. Bu belgeyi Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzdan talep etmeniz üzerine sahip olabilirsiniz. Sistem Kalite kuruluşumuzun ISO 14001 konusunda profesyonel baş denetçilerimizden kurulu ekibimiz işletmenizde ve çevresel etkileriniz üzerinde bir risk analiz incelemesi yapacak ve durum raporu hazırlayacaktır. Dokümantasyon yapısının hazırlanması  ve belgelendirme için gerekli inceleme ve değerlendirmelerin olumlu sonuçlanması durumunda belgeyi kuruluşumuzdan temin edebilirsiniz.

İso Belgesi Ve Gıda Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Gıda Belgelendirme

Gıdalar üretilirken ülke veya uluslar arası belirli prosedürlere bağlı kalındığını belgelendiren işlemdir.

Adana danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite kuruluşumuz Gıda Belgelendirme kapsamında siz değerli işletmelerimize belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri vermektedir. Siz önemli Gıda İmalatçılarımız gerekli profesyonel mühendislerimizin prosedürler çerçevesinde uygulayacağı tetkiklerin olumlu bulunması neticesinde İso belgesi ve gıda belgelendirmelerine sahip olabilirsiniz. Kuruluşunuzda uyguladığımız test sonuçlarından anlaşılacağı gibi tüketicilerinize kalite bir hizmet sunduğunuzun ve hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtlamaktadır. Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuz siz değerli ve bir o kadar önemli işletmelerimiz Gıda Belgelendirme kapsamında hizmetlerini verdiğimiz gıda belgeleri şunlardır;

Hijyen Belgesi

İş alanlarında çalışmaya engelleyecek bulaşıcı rahatsızlıkların yada cilt hastalıklarının tespit edilmesi ve bu rahatsızlıkların tedavi durumlarının belirlenmesine yönelik yöntemleri belirlemek için verilen bir belgedir.

Gıda belgelendirmesi kapsamında üretimini yaptığınız gıdalara ve kuruluşunuza Hijyen Belgesi tedarik edebilmeniz açısından yapmanız gereken ilk aşama Sistem Kalite Kuruluşumuza başvurmaktır. Hijyen Standardı konusunda profesyonel baş denetçilerimiz ekibimiz ile hijyen standardı ve süreçleri çerçevesinde işletmenize ve gıdalarınız üzerinde tetkiklerde bulunacağız. Yapılan tetkikler sonucun hazırlanan raporun olumlu sonuçlanması durumunda Sistem Kalite belgelendirme şirketimiz tarafından Hijyen Belgesi temin edebilirsiniz.

BRC Belgesi

İngiliz perakendeci kuruluş birliğinin oluşturduğu gıda güvenliği şartlarının gerçekleştirilmesi ile verilen belgedir.

Bir gıda güvenliği belgesi olan Brc Belgesi alabilmek için Sistem Kalite kuruluşumuz bünyesinde yer alan uzman baş denetçi ve konusunda profesyonel mühendislerimiz işletmenizde incelemelerde bulunacaktır. Ekibimiz tarafından Brc standardı koşulları ve süreçleri çerçevesinde işletmenizin uygunluğu analiz edilecektir. Ekibimiz tarafından hazırlanacak raporun olumlu sonuçlanması doğrultusunda kuruluşunuza Brc Belgesi verilecektir.

Globalgap Belgesi

Avrupalı büyük ölçekli perakendeci işletmelerin büyük marketlerde satışa arz ettikleri gıdaların güvenilir ve sağlığa olumsuz etkiler teşkil etmediğinden emin olabilmek adına 1997 yılında oluşturulan girişimdir.

Gıda ve gıda imalatçısı kuruluşlara verilen Globalgap Belgesi için prosedürler doğrultusunda ilk yapmanız gereken bir belgelendirme kuruluşu olan Sistem Kalite şirketimize müracaat etmenizdir. Kuruluşumuz bünyesinde yer alan Globalgalp standardı uzmanı baş denetçi ve konusunda profesyonel mühendislerimiz işletmenizde standart ve prosedürlere bağlı kalarak incelemelerde bulunacaktır. Ekibimiz tarafından Globalgap Belgesi standardı koşulları ve süreçleri çerçevesinde işletmenizin uygunluğu analiz edilecektir. İşlemler sonucunda ekibimiz tarafından hazırlanacak raporun olumlu sonuçlanması doğrultusunda kuruluşunuza Globalgap Belgesi verilecektir.

Ifs Belgesi

Gıda, besin maddesi ve bunların imalat süreçlerinin güvenliğini ve kalitesini belgeleyen ülkeler arası gıda güvenliği belgesidir. 

Kuruluşunuza bir gıda belgesi olan Ifs Belgesi sahip olmak için prosedürler gereği ilk önce bir belgelendirme kuruluşu olan Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza başvurmalısını. işletmenize İfs Belgesi standardı uzmanı baş denetçilerimiz analizlerde bulunacaktır. Analizler neticesinde başarılı bulunmanız durumunda işletmeniz İfs standardına uyum gösterdiğinin belirlenerek kuruluşumuzdan ifs Belgesi alabilirsiniz.

Helal Belgesi

Gıda ürünleri ve besin maddelerinin İslamiyet koşullarına göre hazırlandığına  dair alınan bir belgedir.

Gıda imalatı kuruluşunuza ve gıdalarınıza islami şartlar bakımından Helal Belgesi alabilirsiniz. Kuruluşumuzun helal belgesi standardı uzmanı baş denetçi ekibimiz kuruluşunda ve ürünlerinizde gerekli prosedürler kapsamında tetkik ve değerlendirmelerde bulunacaktır. Tetkiklerin ardından başarılı sonuç elde etmenizin durumunda bu belgeye sahip olabilirsiniz. 

Haccp Belgesi

Güvenilir gıdaların tüketicilere arz edilmesi konusunda, tertipli işleyen bir düzenin oluşturulması ve koruma altına alınması esaslı gıda güvenliği belgesidir.

Gıda belgelendirme kapsamında sunduğumuz Haccp Belgesi için prosedür kapsamında sistem kalite kuruluşumuz müracaatta bulunmanız gerekmektedir. Kuruluşumuzun Haccp standardı uzmanı baş denetçilerimiz işletmenize Haccp standartları prosedürlerine uygun gereken analiz ve tetkikler ile risk değerlendirilmesi uygulayacaktır. Tetkiklerin ardından hazırlanacak rapor sonucunun olumlu neticelenmesi eşliğinde kuruluşumuz tarafından işletmenize Haccp belgesi verilecektir.

GMP Belgesi

Gıdaların iç ve dış faktörlerden kirlenmesini engellemek yada indirgemek için, işletmelerle alakalı iç ve dış koşullara yönelik koruma altına alıcı tedbirler adına alınan belgeye denir.

Sistem Kalite kuruluşu olarak ürettiğiniz gıdalara Gmp belgesi ve test danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz. Gmp standardı uzmanı baş denetçi  ve mühendislerimizden kurulu ekibimiz işletmenizde prosedüre bağlı kalarak bir takım incelemeler yapacaktır. Bu incemeler doğrultusunda hazırlanacak raporun olumlu sonuçlanması durumunda işletmeniz kuruluşumuz tarafından Gmp Belgesi temin edebilir.

ISO 22000

Gıda imalatı çerçevesinde faaliyet sunan gıda imalatçılarımızın üretimde bulunduğu besin maddelerinin tüketiciler yönünden sağlıklı ve kaliteli ürünler imal ettiğinizi belgeleyen gıda güvenliği standardıdır.

Gıda belgelendirme çerçevesinde gıda imalatçısı kuruluşlara İso 22000 belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Sistem Kalite kuruluşumuzun İso 22000 uzmanı baş denetçilerimiz işletmenizde gerekli standartlar kapsamında incelemelerde bulunacaktır. İnceleme sonucunda olumlu netice sağlamanız akabinde bu belgeyi kuruluşumuz tarafından verilmektedir.

Kuruluşumuz bu belgelerin yanı sıra İyi Tarım Uygulamaları, Organik Tarım, PAS 220, Kosher, SQF, FSSC 22000, Brc Consumer Products gıda belgelerinin hizmetlerini de vermekteyiz.

İso Belgesi Ve Kalite Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Kalite Belgelendirme

Ürünlere ve hizmetlere ilişkin müşterileri gereksinimleri ve farklılıkları bakımından sistemlerin prosedürlere göre doğrulanmasıdır.

Adana danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite kuruluşumuz Kalite Belgelendirmelerinde siz değerli işletmelerimize belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri vermektedir. Siz önemli Gıda İmalatçılarımız gerekli profesyonel mühendislerimizin prosedürler çerçevesinde uygulayacağı tetkiklerin olumlu bulunması neticesinde İso belgesi ve kalite belgelendirmelerine sahip olabilirsiniz. Kuruluşunuzda uyguladığımız test sonuçlarından anlaşılacağı gibi tüketicilerinize kalite bir hizmet sunduğunuzun ve hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtlamaktadır. Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuz siz değerli ve bir o kadar önemli işletmelerimiz Kalite Belgelendirme kapsamında hizmetlerini verdiğimiz gıda belgeleri şunlardır;

Rohs Belgesi

Faaliyeti sınırlanmış veya kullanımı men edilmiş elektrikli cihazların varlığına belirlenmiş incelemeler neticesinde düzenlenen bir belgelendirmedir.

Cihaz ve ürünlerinize Rohs Belgesi alabilmeyi düşünüyorsanız ilk önce Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kuruluşumuzun Rohs standardı konusunda uzman baş denetçi ve profesyonel mühendislerimiz cihaz veya ürünlerinize gerekli prosedürler doğrultusunda bir takım incelemelerde bulunacaktır. Ürünleriniz gerekli incelemelerden başarılı ile çıkmasının ardından Rohs Belgesine sahip olabilirsiniz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.