- ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi Standardı Neleri İçerir? Paylaş

ISO 50001 Enerji Yönetimi Ağı Standardı Nedir ? 

ISO 50001 Enerji Yönetimi Ağı Standardı, ülkeler arası standartlar teşkilatının yayımlamış olduğu, ISO 50001 kodlaması ile isimlendirdiği ülkeler arası enerji yönetim ağı standardıdır. İSO 16001 gibi yerel  ve ulusal standartlardan sonra yayımlanmış olan ilk küresel enerji yönetim standardıdır.

ISO 50001 Enerji yönetimi ağı standardı, ağı standardı tüm enerji çeşitlerini kapsar. ISO 50001 enerji yönetim sistemi standardı etkinliklerin enerji verimliliğini yükseltmek için ihtiyaç duyulan aşama ve ağları meydana getirmesini, gerçekleştirmesini ve devamlılığını sağlamaktır. ISO 50001 enerji yönetim standardı, her firmaya yani vergi levhasına sahip olan işletmelere kurulabilir, faaliyete geçirilebilir ve belgelendirilebilir. Coğrafi, kültürel veya sosyal şartlara bakılmaksızın her çeşitteki ve büyüklükteki organizasyonların gerçekleştirilmesine müsait bir yapıda meydana getirilmiştir. ISO 50001 standardı firmaların hepsini iyi enerji yönetim faaliyetlerine teşvik eder ve iyi enerji yönetimi ile masrafların minimize edilmesini ve çevreye karşı duyarlılıkların belgelendirilmesini sağlar.

ISO 50001 enerji yönetim ağı standardı firmanın gerçekleştirdiği faaliyet, dokümantasyon yapısı, kaynaklar ve gereksinimlere göre farklılıklar gösterebilir. ISO 50001 enerji yönetimi standardizasyon organizasyonu tarafından gözlemlenebilirliğini sağlanan ve etkisinde kalan enerjili kullanımına sahip bütün uygulamalarda gerçekleşebilir.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.