- Ohsas 18001 Nasıl Alınır? Paylaş

OHSAS 18001 Nasıl Alınır?

Ohsas 18001 Nasıl Alınır? şeklinde aklınız bir soru var ise ilk önce OHSAS 18001 belgesini alabilmek isteyen kurumlar bu standardı kendi firmalarına inşa etmeleri ve faaliyete geçirmeleri gerekmektedir. Sonraki aşamada Sistem Kalite OHSAS 18001 Belgelendirme kuruluşumuza müracaat ederek yapacağımız incelememiz doğrultusunda OHSAS 18001 belgelerine sahip olabilirler.

OHSAS 18001 nasıl alınır? konusunda yapmanız gereken ilk iş, Sistem Kalite olarak  izmir ohsas 18001, Ankara Ohsas 18001, Adana Ohsas 18001, İstanbul Ohsas 18001, Konya iso 18001, Eskişehir Ohsas 18001, Bursa Ohsas  18001, Antalya Ohsas 18001, Kayseri Ohsas 18001 belgesini 1999 yılından günümüze kadar hizmet veren danışmanlık ofislerimize müracaat ederek alabilirsiniz.

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim  ağının sertifikalandırılması  firmanın yüklemiş olduğu İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim  ağının bağımsız ve akredite bir belgelendirilme kuruluşunun incelemesinden başarılı geçmesi ve bunun akabinde sağlaması ile mümkündür.Firma, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetimi ağı standardını, ihtiyaçlarını giderebilecek şekilde kurduktan sonra, bu ağın sertifikalandırılması için bir sertifikasyon firması  ile anlaşır. Belgelendirme kuruluşumuz, kurumun İş Sağlığı Ve İş Güvenliği ağının standardın ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını tespit etmek üzere bir belgelendirme incelemesinde bulunacaktır. Bu inceleme neticesinde firmamız, yüklenmiş olan iş sağlığı ve iş güvenliği ağının alakalı standardın ihtiyaçlarının yeterince karşılandığına kanaat getirirse, kuruluşun iş sağlığı ve iş güvenliği ağını sertifikalandırır. Böylelikle  firma iso sertifikasının kullanım haklarına sahip olur. OHSAS 18001 belgesi ile firmanın iş sağlığı ve iş güvenliği ağının belgelendirmemiz doğrultusunda firmamız, firmanın standardın ihtiyaçlarını yerine getirmeye devam edip etmediğini incelemek üzere belirlenmiş periyotlarda takip incelemelerini gerçekleştirecektir. Firmanın İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim ağlarına verilmiş olan bu belge, aslında tamamen sertifikasyon firmasının malı olup belirli bir süre için firmaya geri alınmak üzere verilmiştir. Yapılan bu takip incelemeleri neticesinde sertifikasyon kurumu, kuruluşun iş sağlığı ve iş güvenliği ağının standardın ihtiyaçlarını yeterince sağlamadığı kanaatine varırsa, kuruma ödünç verdiği OHSAS 18001 belgesini geri alabilir.

 OHSAS 18001 Belgesi Ne Kadar Sürede Geri Alınır?
 
OHSAS 18001 standardı bütün firmalara uygulanabilir. Bir ürüne mahsus bir standart değil. bir sistem standardı olduğundan dolayı OHSAS 18001 Standardının alınması;

  1. Firmanın sahip olduğu dinamiğe,
  2. Legal ihtiyaçlara,
  3. Müşteri arzu ve zorlamalarına,
  4. Standart ihtiyaçlarının tam kavranabilmesine,
  5. Standarda mahsus eğitimlerin bitirilip tüm sistemde yaygınlaştırılmasına,
  6. Yetkin çalışan ve kadro yapısına,
  7. Aktif proje yönetimine ve proje liderine,
  8. Hazırlanan dokümantasyonun aktifliğine,
  9. Yönetimin Yakınlık alakasına ilişkinliğine olarak değişmektedir

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.